Kamera Zbraslavské náměstí

Kamera - Zbraslavské náměstí

Náhodná fotka
Kontaktní údaje

WWW.ZBRASLAV.INFO
Informační server o Zbraslavi


Redakce:


info@zbraslav.info
www.zbraslav.info
Facebook.com/Zbraslav.infoProvozovatel:

Občanské sdružení Zbraslav.info
Spojařů 1252
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 info@zbraslav.info

IČ: 26557371

Banka: 4388384001/5500

 

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav


Další informace:

Redakce a
Občanské sdružení
Zbraslav.info

Právě procházíte Povodeň 2013

Povodně 2013

Seznamte se - SIGMA MČS 20-1500, čerpadlo, které zachránilo Zbraslav

Cerpadlo Sigma MCS 20-1500 pri zachane Zbraslavi Už je to rok, kdy na Zbraslav přišla další velká voda a zatopila kromě jiných částí i Zaběhlice. Že v Zaběhlicích nedošlo k větším škodám, za to můžou Zbraslaváci poděkovat hasičům z Olomouce, kteří dovezli velkokapacitní čerpací agregát SIGMA MČS 20-1500. Díky tomuto výkonnému čerpadlu se podařilo dostatečně odčerpávat vodu, která stoupala z poškozených přečerpávacích komor. Hasičům poděkoval i pan Pašek na našich stránkách, my jsme pak jeho poděkování předali dál - přímo olomouckým hasičům. Ale nás zajímalo i samotné čerpadlo - zázrak záchranářské techniky. Požádali jsme proto přímo výrobce, firmu Sigma Group, která nám (trochu překvapeně) vyšla vstříc a zaslala nám potřebné technické informace o čerpadle.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Aktuální článek - Škody po povodni jsou už za dvě miliardy

1307PovodSkodyClanek ikJak už vypovídá sám název příspěvku na webu ČT "Pojišťovny už evidují povodňové škody za dvě miliardy. A bude hůř", škody po povodni se ještě budou vyčíslovat, už teď je ale cena za povodně vysoká. V článku je i informace ze Zbraslavi: "Podle Aleše Háněla, starosty Zbraslavi, Lahovic a Lahoviček, je velmi těžké celkové škody vůbec odhadnout. "My jsme schopni odhadnout škody na majetku obce nebo poškozené komunikaci, případně domech, ale v tuto chvíli nejsme schopni spočítat škody na majetku jednotlivých soukromých osob. Na tom, co mají zničeno, co museli vyhodit," vysvětlil Háněl."

e-max.it: your social media marketing partner
 

Povodně, pojišťovny, pojištění

1307PojPovod ikNa serveru reality.aktualne.centrum.cz vyšel článek s názvem "Povodně? Desetkrát dražší pojistka ochrání zlomek věcí". Pro některé je to stále aktuální téma!

e-max.it: your social media marketing partner
 

Reportáž Českého rozhlasu z Lahovic po povodni

1306ReportLahovCR ikReportáž Českého rozhlasu z Lahovic s názvem "Ulice Lahovic jsou opět čisté. Velkou vodu připomínají čáry na domech" najdete k přečtení zde: www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/ulice-lahovic-jsou-opet-ciste-velkou-vodu-pripominaji-cary-na-domech--1227456 

 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Praha se opět připravuje na velkou vodu

(2 - user rating)

Zpráva z Úřadu MČ Praha - Zbraslav,25.06.2013 13:36:
Krizový štáb MČ Praha Zbraslav vyhlásil dnes v 7:00 1. SPA - bdělost a zahájil hlídkovou činnost na území městské části. Dle informace MHMP bude ve 14:00 vyhlášen 1. SPA pro celé území hl. m. Prahy. Pokud bude i nadále hladina Vltavy stoupat budou instalována protipovodňová opatření ve Zbraslavi.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Průběh povodní ve Středočeském kraji den po dni

Reportáž Hasičského záchranného sboru ČR - kraj Středočeský od neděle 2.6. do úterý 18.6.2013 zde: www.hzscr.cz/clanek/stredocesky-kraj-a-velka-voda.aspx 

Zdroj: http://www.hzscr.cz

e-max.it: your social media marketing partner
 

Rakovničtí vojáci přijeli do Lahoviček demolovat vodou zničený dům

1306DemolRakVoj ik"Rakovničtí vojáci vyjeli k dalšímu odstraňování následků červnových povodních. Posádka vyjela do pražské Zbraslavi (Lahovičky, pozn.red.) k demolici budovy. Demolovat budovu vyjeli vojáci ze Samostatné záchranné roty v pondělní okolo půl osmé ráno, velitelem je Pavel Piecha.  Jedná se o rodinný dům ve zmíněné pražské části. Ten kompletně zničila červnová velká voda. Opravy již nejsou podle statika možné, a proto byla nařízena demolice."
Celý článke k přečtení zde: http://regiony.impuls.cz/stredocesky-kraj/rakovnicti-vojaci-vyjeli-demolovat-vodou-zniceny-dum-20130619-mdc4.html

e-max.it: your social media marketing partner
 

Zákaz koupání - varování Krajské hygienické stanice

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje varuje před koupáním na Vltavské kaskádě z naléhavých epidemiologických důvodů. Jde konkrétně o oblasti přehradního jezera Slapy a přehradní nádrže Kamýk, kde došlo vlivem povodňové situace k masívnímu úhynu ryb. Kompletní informace v příloze ZDE.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Dotace pro postižené povodněmi

V případě, že vám byl při povodni znehodnocen kotel, můžete dostat dotaci na pořízení nového ekologického kotle - Ministerstvo životního prostředí připravilo program na podporu výměny kotlů v oblastech postižených povodněmi v roce 2013. Pro tuto výzvu je vyčleněno celkem 100 milionů korun a podpora je určena jak občanům, tedy fyzickým osobám, tak územním samosprávným a vyšším územním samosprávným celkům.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Popovodňové poděkování

(7 - user rating)

Nebyli možná vidět tolik jako hasiči a jiné záchranné složky „v akci“, přesto jim patří velký dík. Zaměstnanci úřadu MČ Praha – Zbraslav odvedli během povodní skvělou práci! Pracovali profesionálně, i když někteří na úplně jiných místech než obvykle. Zvládli počáteční organizační chaos, fungovali 24 hodin denně včetně víkendu, často zapojili i rodinné příslušníky a vedle toho se věnovali i své běžné práci. Většinu času byli všichni nesmírně milí a ochotní. S povodní mám z roku 2002 přímou osobní zkušenost, naskočit do krizového štábu však pro mne byla nová situace. Ještě jednou děkuju, spolupracovalo se mi s vámi skvěle!

Zuzana Vejvodová

e-max.it: your social media marketing partner
 

Brigáda po povodni - hledají se dobrovolníci

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1011031_430939520338110_22001401_n.jpgNa psím cvičišti ZKO Zbraslav proběhne v neděli 16.6. 2013 opět brigáda. Začátek je v 8 hodin, ale přijít můžete po celé dopoledne. Voda už sice opadla, ale bahno ještě zůstalo.

Více info a kontakty na www.kynologie-zbraslav.cz.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Vyčíslení škod po povodni - Středočeský kraj

1306ClanekIdnesSkody ikVyčíslení škod po povodni (údaje nejsou konečné)
Štěchovice 15 milionů
Vrané n. Vltavou  24,8 milionů
Davle 30 milionů

Celý článek k přečtení zde: http://praha.idnes.cz/skody-po-povodni-se-ve-strednich-cechach-vysplhaji-ke-ctyrem-miliardam-1z7-/praha-zpravy.aspx?c=A130613_1939939_praha-zpravy_bur 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Aktualizováno!! Silnice Zbraslav - Měchenice, Davle, Štěchovice (K Přehradám) je průjezdná od pátku 14.6.2013

(9 - user rating)

SILNICE na MĚCHENICE, DAVLI a ŠTĚCHOVICE by měla být v provozu od pátku 14.6.2013.
Dle informací ředitele TSK dojde ke zprovoznění komunikace II/102 v ranních hodinách 14. 6. 2013. Doprava bude umožněna s mírným dopravním omezením z důvodu poškození komunikace.
http://ou.mechenice.cz/

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Radotín bude průjezdný od čtvrtka 13.června

Podle posledních zpráv ze Správy služeb hlavního města Prahy by pozítří, tj. ve čtvrtek 13. června, měla být demontována všechna mobilní protipovodňová opatření v Radotíně a v návaznosti na to dojde ke zprůjezdnění všech komunikací v Radotíně pro veškerou dopravu. Do té doby bude průjezdní doprava ve směru od Černošic odkláněna směrem na Lochkov, do centra Prahy je individuální doprava možná buď přes Barrandov nebo po Pražském okruhu (sjezd na pravém břehu Vltavy), spojení se Zbraslaví a Lipenci je prozatím jen přes Pražský okruh, Strakonickou a Baně. Linka č. 244 dosud jezdí v úseku mezi Radotínem a Barrandovem po trase linky 120. Další info a zdroj: www.mcpraha16.cz/10469_Radotin-bude-prujezdny-az-pozitri

e-max.it: your social media marketing partner
 

Pražané postižení letošní povodní nebudou muset platit daň z nemovitosti

Pražané postižení letošní povodní nebudou muset platit daň z nemovitosti. Radní hlavního města schválili vyhlášku, která to umožní.  Nová vyhláška začne platit od roku 2014. Za jakých podmínek a jak přesně odpouštění daně bude fungovat, rozhodnou jednotlivé městské části, které daň z nemovitosti vybírají. Kolika lidí se to v současné chvíli týká, není jasné. Zdroj: (www.tyden.cz)

e-max.it: your social media marketing partner
 

Firmy Vaillant a Protherm mají až do 15.7. akci pro lidi postižené povodní

Výrobci kotlů, firmy Vaillant a Protherm, udělali časově omezenou akci pro lidi postižené povodní, která platí do 15.7.2013. Lze objednat kotle se slevou až 60 %, bližší informace jsou na jejich webových stránkách nebo v jejich nejbližší prodejně. (Zdroj: www.stechovice.info)

 • www.protherm.cz/aktuality/article_sd/povodne-2013.html 
 • www.vaillant.cz/pomoc-pri-zaplavach-2013-c60.html
 • e-max.it: your social media marketing partner
   

  ČEZ pomůže i lidem, zatopeným méně než půl metru

  AKTUÁLNĚ!! "Občané, jejichž obydlí bylo zatopeno do výšky méně než půl metru, si mohou zažádat o odpuštění měsíčních záloh na elektřinu a plyn. V úterý to oznámil premiér Petr Nečas (ODS) po schůzce s generálním ředitelem společnosti ČEZ Danielem Benešem. "

  Více informací zde: www.novinky.cz/domaci/304565-cez-odpusti-zalohy-i-mene-zatopenym-necas-k-tomu-vyzval-dalsi-firmy.html

  e-max.it: your social media marketing partner
   

  Videoreportáž z Lahovic z pátku 7.6.2013.

  1306Povodeň Lahovice 2013 - videoreportaz

  Videoreportáž z povodněmi zasažených Lahovic s názvem "Úřady nás nevarovaly, stačila jsem vzít jen děti, stěžuje si obyvatelka Lahovic" z pátku 7.6.2013.

  Celá reportáž zde: www.novinky.cz/domaci/304225-urady-nas-nevarovaly-stacila-jsem-vzit-jen-deti-stezuje-si-obyvatelka-lahovic.html 

  e-max.it: your social media marketing partner
   

  Služby České spořitelny občanům, kteří byli zasaženi povodněmi

  Česká spořitelna poskytuje od dnešního dne obyvatelům České republiky, kteří utrpěli vinou aktuálních záplav škody na majetku, zvýhodnění u vybraných produktů a služeb. Cílem je pomoci jim při zmírňování škod, které způsobily povodně. Zvýhodnění je určeno jak občanům, tak i podnikatelům a malým firmám.

   

  • Občané mohou využít Půjčku s fixní sazbou 6,9 % p.a. a bez poplatku a u hypoték rychlejší způsob vyplácení pojistných událostí bez souhlasu banky do určitého limitu
  • Podnikatelům a malým firmám nabízí ČS nezajištěné úvěry s fixní sazbou 6,9 % p.a. rovněž bez poplatku
  • Peníze banka vyplatí nejpozději do 5 minut od podpisu smlouvy

  Více info zde: http://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/news_ie_1915.xml  

  e-max.it: your social media marketing partner
   

  ČEZ nabízí pomoc lidem zasaženým povodní

  Pokud vám letošní povodně vytopily obytné místnosti nebo provozovnu, můžete využít pomoci Skupiny ČEZ. Ta nabízí energie na 3 měsíce zdarma povodněmi postiženým zákazníkům ČEZ Prodej, s. r. o. Nabídka pomoci od Skupiny ČEZ se nevztahuje na vytopené sklepy, garáže, kůlny či jiné užitkové prostory, týká se ale rekrečních objektů.
  Dodávku energií (elektřiny či plynu) po dobu 3 měsíců zdarma můžete získat, pokud:
  * jste zákazníkem ČEZ Prodej, s . r. o. 
  * jste odběratelem elektřiny z nízkého napětí či plynu (tedy domácnost, nebo malý podnikatel),
  * povodeň vám vytopila obytné místnosti či provozovnu minimálně do výšky 0,5 metru.
  Více info zde: www.stechovice.info 

  e-max.it: your social media marketing partner
   

  Informace krizového štábu MČ Praha – Zbraslav o možné EVAKUACI pro oblast LAHOVIČKY, LAHOVICE a ZÁVIST

  Informace krizového štábu MČ Praha – Zbraslav o přípravě na možnou EVAKUACI oblasti Lahovic, Lahoviček a Závisti: (10.06.2013 18:25 h.)

  ČHMÚ vydal Předpovědní výstražné informace na jevy Povodňové ohrožení (extrémní stupeň nebezpečí), Vydatný déšť, Silné bouřky, trvá Povodňová bdělost. Očekávaný nárůst průtoku v povodí Berounky a horní Vltavy hrozí zaplavením oblasti Lahovic, Lahoviček a Závisti. Prognóza je vydána do středečního večera (11.6.2013). Vyzýváme občany, aby se v zájmu vlastní bezpečnosti nezdržovali ve zmíněných lokalitách!
  V případě zhoršení situace bude vyhlášena plošná evakuace oblasti. Signál k opuštění oblasti bude vydávat Městská policie výstražným houkáním sirén policejních automobilů, které budou oblastí projíždět.

  e-max.it: your social media marketing partner

  Celý článek...

   
  Více článků...
  Náš facebook
  Hledání
  Přihlášení
  Kalendář akcí
  březen 2023
  Po Út St Čt So Ne
  27 28 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  Nejbližší akce
  Žádné události
  Prodej bytu Zbraslav

  http://zbraslav.info/images/stories/spojaru%20pro%20facebook_ik.jpg

  PRODÁM BYT 3+1, mezonet,
  96m2 + balkon 6m2, OV,
  Praha 5 - Zbraslav

  VÍCE INFO ZDE

  Polední menu on-line

  On-line jídelní lístky
  zbraslavských restaurací
  s polední nabídkou


  DARWIN

  LUBOR

  NAD KRÁLOVNOU

  PATIUM

  PIZZA ANTONIO

  ŠKODA LÁSKY

  U JÁRINA

  U PŘÍSTAVU

  U ŽEMLIČKŮ

  JÍDELNA ZŠ

  Anketa
  Jak se dnes máte?
   
  Počasí

  Počasí

  Datum a čas
  Spolupracující weby

  zbraslavhistorie.info
  Vynikající web nabitý informacemi o historii Zbraslavi, různými články, historickými zajímavostmi i fotografiemi.
  *
  www.praha16.cz
  Noviny Prahy 16. Nezávislé noviny od roku 2002 pro Prahu 16 - Radotín, Zbraslav, Lipence, Velkou Chuchli a Lochkov.
  *
  www.zamek-mnisek.cz

  Internetové stránky zámku Mníšek pod Brdy. Prohlídky zámku, výstavy, akce pro děti, svatby, konference. Celoroční provoz.
  *
  www.prahounakole.cz
  Informační a asistenční centrum pro všechny cyklisty. Podrobná cyklomapa, asistence cyklistům.
  *
  SouthPrague.Net
  Počítačová komunitní síť, internet.
  *

  Cestování MHD

  jizdnirady.idnes.cz
  idos.cz

  vyhledání spojení, jízdní řády,
  kombinovaná doprava, MHD + vlaky + autobusy
  *
  www.dpp.cz
  Dopravní podnik Praha
  vyhledání spojení, aktuality, jízdní řády, omezení v dopravě, mimořádné události, zajímavost

  *
  www.ropid.cz
  Organizace pražské
  integrované dopravy

  mimořádnosti v provozu, výluky, jízdní řády, mapy, zastávková tabla, tarify a ceny
  *
  www.cd.cz
  České dráhy
  vlaková spojení, e-mapa, info, jízdné a slevy, nákup jízdenek on-line, kalendář železničních akcí
  *

  Cestování autem

  kamery.praha.eu
   Interaktivní mapa, kamery - možnost trvalého nastavení, radary, teplota vozovky, uzavítky, aktuální informace.
  *
  www.praha.eu
  Dopravní informace Hl.města Prahy
  Místa měření rychlosti, aktuální informace, dopravní omezení a uzavírky.

  *
  www.auto.idnes.cz
  Plynulost dopravy, události, uzavírky, kamery, mapa.
  *
  www.zakruta.cz
  Aktuální dopravní situace, nehody, uzavírky aktuální i dlouhodobé.
  *
  www.tsk-praha.cz

  Technická správa komunikací
  Nehody, kamery, zasílání upozornění na blížící se čištění komunikací, aktuální obsazenost P+R, info pro cyklisty, hlášení poruch.

  *

  Pro cyklisty

  mapa.prahounakole.cz
  on-line mapa - cyklotrasy, uzavírky, problematická místa, MHD, stojany
  *
  www.praha.eu
  Praha cyklistická
  důležité informace, odkazy, zajímavosti

  *
  prazskecyklostezky.cz
  vyhledávání cyklotras, popis cyklostezek, mapa
  *
  www.tsk-praha.cz
  sčítání cyklistů, mapa, přehled cyklotras 
  *

  Logo Zbraslav.info

  Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

  Znak Městské části Praha - Zbraslav

  er"> Zpět k aktualitám Povodeň 2013