Kamera Zbraslavské náměstí

Kamera - Zbraslavské náměstí

Náhodná fotka
Kontaktní údaje

WWW.ZBRASLAV.INFO
Informační server o Zbraslavi


Redakce:


info@zbraslav.info
www.zbraslav.info
Facebook.com/Zbraslav.infoProvozovatel:

Občanské sdružení Zbraslav.info
Spojařů 1252
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 info@zbraslav.info

IČ: 26557371

Banka: 4388384001/5500

 

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav


Další informace:

Redakce a
Občanské sdružení
Zbraslav.info

Právě procházíte O Zbraslavi Povodně 2002

Povodně 2002, Zbraslav

e-max.it: your social media marketing partner

Výplata důchodů a nemocenských dávek v hotovosti v povodněmi zasažených oblastech

"V důsledku povodní, které zasáhly část naší republiky, informuje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) o způsobu hotovostní výplaty důchodů a dávek nemocenského pojištění v postižených oblastech, a to v souladu s nařízením vlády o nouzovém stavu. 
Lidé z postižených oblastí, kteří si od ČSSZ nechávají vyplácet důchody, nemocenské a peněžitou pomoc v mateřství v hotovosti prostřednictvím pošty, si budou moci dávky v hotovosti vyzvednout na poště,“ říká ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun a doplňuje: „Včasné rozhodování o dávkách důchodového a nemocenského pojištění není ohroženo. Mimořádná situace se netýká bezhotovostních výplat, které ČSSZ vyřizuje v běžném režimu.“ Dnes se na způsobu řešení mimořádné situace hotovostních výplat dohodlo vedení ČSSZ a České pošty, s. p." Další informace naleznete na stránkách České správy sociálního zabezpečení zde: www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/media/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy-2013/2013-06-04-vyplata-duchodu-a-nemocenskych-davek-v-hotovosti-v-povodnemi-zasazenych-oblastech.htm 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Povodně 2002 - předposlední zastavení - Loděnice

Povodně 2002 - vodácká loděnice, dolní Zbraslav a VltavaV tomto článku se ještě jednou vracíme k tématu povodní z roku 2002. Podařilo se nám totiž náhodou vypátrat další fotografie zatopené Zbraslavi. Pokud znáte areál vodácké loděnice a oblast dolní Zbraslavi od Plácku směrem ke Zbraslavskému náměstí, můžete se s námi ještě jednou ohlédnout za povodněmi, které před deseti lety zaplavily zbraslavské domy a zahrady. Vodáci také pořídili fotografie povodněmi zasažené vltavské kaskády.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 v Divadle Jana Kašky

Povodně 2002. Divadlo Jana Kašky, ulice U Malé řeky, Praha 5 - Zbraslav.Jedním z míst, které bylo povodněmi v roce 2002 poškozeno opravdu hodně, bylo Divadlo Jana Kašky. Stojí na nábřeží jen kousek od Vltavy a tak ho voda zaplavila téměř celé. Rozmáčené kulisy, poškozené zázemí, technika, jeviště i hlediště... všude nánosy bahna. Interiér divadla byl celý zničený a tak se divadlo nakonec celé přestavělo. O povodni v divadle se více dočtete ve zprávě pana Touška na stránkách Zbraslavské kulturní společnosti  www.zks.cz.
V následujících videích se můžete podívat jak na spoušť, kterou povodeň v divadle zanechala, tak i na obnovu divadla. Obě videa natočil pan Vladimír Lindner ze Zbraslavi.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 - úplně zničená knihovna

Povodně 2002. Knihovna. Praha 5 - Zbraslav, ulice U Malé řeky.  http://stary.mc-zbraslav.czNičivé povodně v roce 2002 si vyžádaly svou daň i v místní knihovně. Jak se uvádí na webu MČ: "Z celkového počtu 24 565 svazků bylo zničeno 9 816 knih. Knihovna byla přestěhována na pobočku v ulici Žitavského 1227, kde v provizorních prostorech poskytovala služby svým čtenářům do června 2003. V průběhu léta se knihovna přestěhovala nazpět do zrenovovaných prostor v ulici U Malé řeky 3 a od září byla opět zpřístupněna veřejnosti. Prostory knihovny získaly nový a modernější ráz. Knihovna byla vybavena novým nábytkem, vzrostl i počet počítačů pro návštěvníky; tři v oddělení pro dospělé a jeden v oddělení pro děti. Díky Ministerstvu kultury ČR a jeho finanční dotaci se během roku 2003 fond rozrostl o 2 559 svazků."

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 - Jak šla povodeň Zbraslaví VII. - sobota 17.8. a neděle 18.8.2002

Povodeň Praha 5 - Zbraslav 2002. www.zbraslav.infoPřestože voda opadává dál, na níže položených místech je ještě stále v ulicích. Např. v ulici U Malé řeky se voda stále drží na vozovce, v ulici Pod Špitálem také. Škody jsou drastické. Podmáčené zdi, podlahy a koberce, zničený nábytek, oblečení, lůžkoviny, hračky, elektronika, domácí spotřebiče. Někde přišli o všechno. Všude bláto a pocit zmaru. Vše se vyhazuje, lidé se snaží zbavit nánosů bláta, kterého je všude plno. Voda zničilo všechno, na co dosáhla... a škody se budou projevovat ještě po nějaké době, nic nekončí, práce bude ještě hodně.
Doprava stále nefunguje dobře, stále jsou nějaké změny, vlaky ale jezdí správně. Situaci komplikují a vyhrocují čumilové, místní raději hlídají vjezdy.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 - Jak šla povodeň Zbraslaví VI. - pátek 16.8.2002

Povodeň Praha 5 - Zbraslav 2002. www.zbraslav.infoVoda opadává, pro některé ale ne dost rychle. Převážně se vyhazují věci, odčerpává voda ze sklepů, vysušují se domy, zjišťují škody. Někde zůstalo hodně bláta  hlavně houstne doprava. Ze Strakonické a hlavního tahu na Davli je tankodrom. Je zavedena nová autousová linka a na Zbraslavi se tvoří zácpy a kolony. Hodně práce zastanou hasiči, kteří až do úmoru pomáhají dům od domu.
Tvoří se fámy ohledně zbořených domů či o tom, že se hroutí nebo uzavírá most.
Do situace zoufalství, bezmoci a beznaděje stále nahlížejí "povodňoví turisti". Přitom se policie snaží bránit vstupu na postižená místa vytrvale.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 - Jak šla povodeň Zbraslaví V. - čtvrtek 15.8.2002

Povodeň Praha 5 - Zbraslav 2002. www.zbraslav.infoDalší den, plný naděje, ale zároven i smutku. Voda začala opadávat a začaly se objevovat škody, které voda způsobila. Lidé vynášejí zničený majetek, začínají vyčerpávat vodu a shánějí vysoušeče, zjišťují rozsah škod, který je mnohdy katastrofický. Doprava se mírně lepší, otevřel se Most závodu míru, autobusy více jezdí, Strakonická je ale neprůjezdná, voda zničila její povrch. Na Zbraslav zamířil davy zvědavců. Oproti Lahovicím je na tom ale Zbraslav o poznání lépe... Vltava je stále vylitá a mnozí lidé se zatím ke svým domovům nedostanou.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 - Jak šla povodeň Zbraslaví IV. - středa 14.8.2002

Povodeň Praha 5 - Zbraslav 2002. www.zbraslav.infoDalší těžký den. Voda přes noc stoupla, obchody jsou vyprodané, alarmy a helikoptéry ruší ve spánku, neprůjezdné zóny se rozšiřují. 

Je zatopený lom, lipenecká tržnice i Strakonická
, kde více než metr vody brání volnému průchodu do Lahovic. Také koleje na protějším břehu. Odpoledne už naštěstí hladina poklesla o cca 20 cm a pekařství napeklo a má co prodávat, pan Pícha přivezl auto humanitární pomoci v podobě lahví s vodou, dekami a spacáky, ručníky, toaletním papírem. Podařilo se vrátit majitelům pár ztracených psů a vojáci začali hlídkovat v ulicích...

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 - Jak šla povodeň Zbraslaví III. - úterý 13.8.2002

Povodeň Praha 5 - Zbraslav 2002. www.zbraslav.infoDruhá povodňová vlna - druhý den. Voda stále stoupá. Probíhá evakuace v dolní části Zbraslavi, sirény, zvědavci, pokračující déšť. Byl vyklizen Most Závodu míru. Většinou nejde elektřina a i tam kde funguje, tak nesvítí večer světla v ulicích. Seznam evakuovaných se rozrůstá. 

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 - Jak šla povodeň Zbraslaví II. - pondělí 12.8.2002

Povodeň Praha 5 - Zbraslav 2002. www.zbraslav.infoVelká povodeň v roce 2002 přišla ve dvou vlnách. Sotva začala voda po první vlně opadat, začalo v neděli 11.8.2002 opět pršet a zkáza započala. Hladina Vltavy se zvedla tak, jak nikdo nepamatoval a překonala i hranici ničivé povodně z 19. století. Voda se valila od Vltavy i z kanálů a některé silnice se staly úplně nesjízdné... 

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

V Chuchli vzpomínali na povodně

Deset let od povodně 11. 8. 2012 (výstava)V přátelském duchu se neslo posezení "Deset let poté" 11. srpna 2012 v chuchelské restauraci "U Václava". Organizátoři sem po letech sezvali všechny zájemce, kteří si chtěli připomenout největší živelnou pohromu v dějinách Malé a Velké Chuchle - povodeň v roce 2002. Setkali se zde tehdejší představitelé samosprávy, chuchelského úřadu, dobrovolníci, hasiči ale i povodní postižení občané. Setkání zahájil a ukončil zvuk hasičské houkačky. Celý článek k přečtení ZDE.

 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Povodně 2002 - Jak šla povodeň Zbraslaví I. - první vlna. 8.8.-11.8.2002

Povodeň Praha 5 - Zbraslav 2002. www.zbraslav.info Velká povodeň nepřišla na Zbraslav najednou, předcházela jí první, menší povodňová vlna, která Zbraslavi jen pohrozila. Málokdo první den ovšem tušil, co opravdu přijde.
První vlna nejprve zatopila některé nízko položené komunikace, například podjezd pod Strakonickou nebo se rozlila z kanálů. Zatopila také sklepy domů, které stojí u Vltavy, Kr2ňák a podchody k Vltavě. Jaroslav Pavlíček tenkrát pro svůj server Zbraslav.info zdokumentoval postup celé povodně textem i ve fotografiích, připomeňte si proto s námi, jak šla povodeň Zbraslaví.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Protipovodňové zábrany a ochrana Zbraslavi

Povodeň na Vltavě, Praha 5 - ZbraslavNičivé záplavy, které před deseti lety zasáhly kromě Zbraslavi i další pražské městské části a způsobily škody na majetku i životech, si vyžádaly nutnost obrany před případnou další velku vodou. Ta zahrozila Zbraslavi 4 roky poté, v roce 2006, kdy dokonce bylo potřeba opět část obyvatel evakuovat (foto zde). Bylo naplánováno postavení protipovodňové zdi. Na Zbraslavi vzniklo okolo této stavby mnoho rozruchu a dvě petice a  ikdyž zeď stojí a její funkčnost byla částečně vyzkoušena při velké vodě v lednu 2011 (foto zde).


e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Povodně 2002 na Vltavské kaskádě

(1 - user rating)

Povodně 2002 na Vltavské kaskádě Mezi jinými je v dokumentu ČEZu zachyceno Lipno, Slapy, Štěchovice a Vrané nad Vltavou. Blíží se desetileté "výročí" zatopení Zbraslavi tisíciletou velkou vodou. Neuvěřitelné množství vody zalilo Zbraslav a zničilo co mohlo. Podívejte se s námi na dokument ČEZu o povodních v roce 2002 na vltavské kaskádě a vodních elektrárnách. Uvidíte, jaké obrovské množství vody přitékalo kaskádou a jak jednotlivá vodní díla při povodni dopadla. Mezi jinými je v dokumentu zachyceno Lipno, Slapy, Štěchovice a Vrané nad Vltavou.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 
Náš facebook
Hledání
Přihlášení
Kalendář akcí
březen 2023
Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nejbližší akce
Žádné události
Prodej bytu Zbraslav

http://zbraslav.info/images/stories/spojaru%20pro%20facebook_ik.jpg

PRODÁM BYT 3+1, mezonet,
96m2 + balkon 6m2, OV,
Praha 5 - Zbraslav

VÍCE INFO ZDE

Polední menu on-line

On-line jídelní lístky
zbraslavských restaurací
s polední nabídkou


DARWIN

LUBOR

NAD KRÁLOVNOU

PATIUM

PIZZA ANTONIO

ŠKODA LÁSKY

U JÁRINA

U PŘÍSTAVU

U ŽEMLIČKŮ

JÍDELNA ZŠ

Anketa
Jak se dnes máte?
 
Počasí

Počasí

Datum a čas
Spolupracující weby

zbraslavhistorie.info
Vynikající web nabitý informacemi o historii Zbraslavi, různými články, historickými zajímavostmi i fotografiemi.
*
www.praha16.cz
Noviny Prahy 16. Nezávislé noviny od roku 2002 pro Prahu 16 - Radotín, Zbraslav, Lipence, Velkou Chuchli a Lochkov.
*
www.zamek-mnisek.cz

Internetové stránky zámku Mníšek pod Brdy. Prohlídky zámku, výstavy, akce pro děti, svatby, konference. Celoroční provoz.
*
www.prahounakole.cz
Informační a asistenční centrum pro všechny cyklisty. Podrobná cyklomapa, asistence cyklistům.
*
SouthPrague.Net
Počítačová komunitní síť, internet.
*

Cestování MHD

jizdnirady.idnes.cz
idos.cz

vyhledání spojení, jízdní řády,
kombinovaná doprava, MHD + vlaky + autobusy
*
www.dpp.cz
Dopravní podnik Praha
vyhledání spojení, aktuality, jízdní řády, omezení v dopravě, mimořádné události, zajímavost

*
www.ropid.cz
Organizace pražské
integrované dopravy

mimořádnosti v provozu, výluky, jízdní řády, mapy, zastávková tabla, tarify a ceny
*
www.cd.cz
České dráhy
vlaková spojení, e-mapa, info, jízdné a slevy, nákup jízdenek on-line, kalendář železničních akcí
*

Cestování autem

kamery.praha.eu
 Interaktivní mapa, kamery - možnost trvalého nastavení, radary, teplota vozovky, uzavítky, aktuální informace.
*
www.praha.eu
Dopravní informace Hl.města Prahy
Místa měření rychlosti, aktuální informace, dopravní omezení a uzavírky.

*
www.auto.idnes.cz
Plynulost dopravy, události, uzavírky, kamery, mapa.
*
www.zakruta.cz
Aktuální dopravní situace, nehody, uzavírky aktuální i dlouhodobé.
*
www.tsk-praha.cz

Technická správa komunikací
Nehody, kamery, zasílání upozornění na blížící se čištění komunikací, aktuální obsazenost P+R, info pro cyklisty, hlášení poruch.

*

Pro cyklisty

mapa.prahounakole.cz
on-line mapa - cyklotrasy, uzavírky, problematická místa, MHD, stojany
*
www.praha.eu
Praha cyklistická
důležité informace, odkazy, zajímavosti

*
prazskecyklostezky.cz
vyhledávání cyklotras, popis cyklostezek, mapa
*
www.tsk-praha.cz
sčítání cyklistů, mapa, přehled cyklotras 
*

Logo Zbraslav.info

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav

er"> Zpět k aktualitám O Zbraslavi Povodně 2002