Kamera Zbraslavské náměstí

Kamera - Zbraslavské náměstí

Náhodná fotka
Kontaktní údaje

WWW.ZBRASLAV.INFO
Informační server o Zbraslavi


Redakce:


info@zbraslav.info
www.zbraslav.info
Facebook.com/Zbraslav.infoProvozovatel:

Občanské sdružení Zbraslav.info
Spojařů 1252
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 info@zbraslav.info

IČ: 26557371

Banka: 4388384001/5500

 

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav


Další informace:

Redakce a
Občanské sdružení
Zbraslav.info

Právě procházíte

Chátrající Storchova vila - ostuda Zbraslavi, o které se už píše i v médiích

(2 - user rating)

1311VilaStorchChátrající vila ruského majitele v Bartoňově ulici je vážně poškozena vandaly a na její vážný stav upozornil letos v srpnu média, Národní památkový ústav i MČ Praha Zbraslav pan Petr Hampl. Dnes vyšel navíc o celé této kauze článek na Idnes.cz. Pan Hampl také upozornil na celou kauzu na letošním Zbraslavském salónu.

Na záčátku byl tento  e-mail pana Hampla:

Dobrý den,
upozorňuji na havarijní stav objektu Bartoňova 630 na Zbraslavi. Při vichřici na podzim loňského roku byla poškozena střešní krytina a od té doby objekt chátrá.
Fotografie zachycují stav, v jakém se objekt nacházel v zimě a bezprostředně po zimě. V současné době se stav výrazně zhoršil. Neznám vlastníka objektu, ani jeho záměry do budoucna. Pokud ale včas nepřistoupí k opravě střechy, můžeme pouze přihlížet smutnému zániku krásné, architektonicky zajímavé stavby.


http://zbraslav.info/images/phocagallery/1311Storchova_vila_Hampl/thumbs/phoca_thumb_l_1311Storchova_vila_Hampl_5210.jpg

Následná odpověď z Národního památkového úřadu:

Dobrý den,
reaguji na váš e-mail ze dne 11 .8. 2013 (který se ke mně dostal k vyřízení), upozorňující na havarijní stav domu čp. 630 v Bartoňově ulici na Zbraslavi.
Havarijní stav domu čp. 630 jsme letos bohužel také zaregistrovali.
V roce 2009 Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v hl. m. Praze (NPÚ ÚOP HMP) zpracovával pro Ministerstvo kultury návrh na prohlášení památkové zóny Zbraslav, přičemž byly
        vytipovány vybrané stavby k potenciálnímu prohlášení za kulturní památku (čp. 630 byl mezi nimi, V roce 2009 byl stav objektu ještě dobrý.).

Jedná se o tzv. Storchovu vilu (později označovanou také jako Suchánkova vila). Na místě starší zástavby vznikla v letech 1892-1893 nová vila, přestavěná a rozšířená pro majitele právníka-univerzitního profesora JUDr. Františka Storcha (Štorcha) v letech 1907-1908.

Památková zóna Zbraslav dosud vyhlášena nebyla. Na jaře 2013 jsme zaregistrovali havarijní stav objektu. V červnu 2013 byl návrh na prohlášení areálu čp. 630 (vila se zahradou, oplocením atd.) za kulturní památku doporučen Regionální hodnotitelskou komisí NPÚ ÚOP HMP, zpracovaný návrh s upozorněním na havarijní stav byl 26. srpna 2013 podán na Ministerstvo kultury.

Dosud tedy vila čp. 630 není nijak "památkově chráněna". Účinější právní nástroje k možné nápravě stavu má spíše příslušný stavební úřad (a stavební zákon). V tomto případě je ale evidentní, že současný rozsah poškození objektu není jen výsledkem dlouhodobé neúdržby či vichřice. Jde asi bohužel spíše o záměrný zásah (odstranění okapů, okapových svodů, odstranění střešní krytiny především okolo vikýřů, apod). Vlastníkem je podle katastru nemovitostí s.r.o. , s oficiální adresou právě v domě čp. 630.

S pozdravem Jan Baláček  


http://zbraslav.info/images/phocagallery/1311Storchova_vila_Hampl/thumbs/phoca_thumb_l_1311Storchova_vila_Hampl_5210.jpgPoslední informace (podle Idnes.cz) 

"Koncem října jsme s jednatelem Sosny Zbraslav Michalem Kašíkem hovořili. Informoval nás, že majitel firmy má nyní problémy s vízovým řízením své manželky a dětí, kteří nemají pobytové vízum. Z těchto důvodů se nyní nemůže trvale přestěhovat do Čech, jak měl původně v plánu," vysvětluje starosta Zbraslavi Aleš Haněl.

To je podle něj hlavní důvod, proč do stavby nikdo neinvestuje a ta chátrá.

Kašík tvrdí, že kvůli zmíněným problémům s vízy byla už započatá rekonstrukce zastavena. "Od té doby se dům stal obětí zlodějů kovů a byl jejich opakovanými nájezdy zdevastován. Ukradli i alarm a bezpečnostní agentura odmítla dům hlídat," říká Kašík.

Nicméně dodává, že se snad situace s vízy vyřeší do konce roku a opravy by pak mohly začít na jaře. "Pokud ne, bude dům přestavěn asi jako ubytovací kapacita pro firmu majitele. Rozhodně jej ale nehodlá nechat definitivně zchátrat ani prodat," říká Kašík.
 

Další info

 

Kdo byl JUDr. František Storch
(* 13. září 1850, Žiželice    † 21. prosince 1924, Zbraslav)

Byl český právník, profesor trestního práva.

Absolvoval v l. 1861 až 1869 gymnasium v Hradci Král. a v Praze, byl r. 1875 povýšen na doktora práv. V l. 1875 až 1879 byl koncipientem finanční prokuratury, potom koncipistou a (do r. 1885) tajemníkem zemského výboru král. Českého. R. 1878 habilitoval se na pražské universitě pro české i německé přednášky z oboru trestního práva a r. 1879 i z oboru trestního řízení.

Po rozdělení university na českou a něm. stal se na české r. 1884 mimoř. a r. 1890 řád. professorem řečených oborů. R. 1891 – 92 byl děkanem právnické fakulty, r. 1904 – 05 rektorem české university. R. 1891 zvolen mimoř. členem České akademie cís. Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění.

Storch náleží k předním představitelům české vědy trestního práva. Monumentálním dílem jest jeho Řízení trestní rakouské (I. díl v Praze, 1883 – 87, II. díl t., 1896 – 97), v němž nejen se podává celkový obraz rak. trest. řízení, nýbrž přihlíží se i k obsáhlým cizím literaturám a praxi, tak že spis ten jest velmi důležitou pomůckou nejen theoretikovi, nýbrž i praktikovi. Ve spise Vyručení obviněného z vazby vyšetřovací (»Rozpr. Čes. akad.«, tř. I., roč. IV., č. 2., 1895) vykládá autor instituci vyručení podle platného práva rak. a podává její historické základy. Výraz »vyručení« vzat jest z právních pramenů českých.

Četné jsou Storchovy práce v časopisech: »Právní▽, »Sborník věd právních a státních«, »Allgem. oesterr. Gerichtszeitung«, »Gerichtshalle«, »Juristische Blätter«, »Oesterr. Centralblatt für die jurist. Praxis«, »Zeitschrift für das Privat- und öffentl. Recht der Gegenwart« a v »Ottově Slovníku Naučném«. Také do Mischler-Ulbrichova »Oesterr. Staatsworterbuch« (2. vyd.) Storch: s. přispěl článkem »Pressrecht«. (Zdroj: http://leccos.com/index.php/clanky/storch-frantisek, Ottův slovník naučný)

Storchova učebnice Řízení trestní rakouské je považována za první a základní dílo české trestní procesualistiky. Z tohoto hledisla má mimořádný význam pro další vývoj trestního práva procesního i trestněprocesní nauky nejen v pozdějším Československu, ale i v České republice. Dvojdílná učebnice je rozdělena na úvod a tři části. Prof. Storch vytvořil na svou dobu moderní systém výkladu trestního práva procesního, který se s určitými odlišnostmi zachoval až dodnes a v zásadě je používán i v dnešních učebnicích trestního práva procesního. (Zdroj: www.alescenek.cz, wikipedia.org) 

e-max.it: your social media marketing partner
 
Náš facebook
Hledání
Přihlášení
Kalendář akcí
srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Nejbližší akce
Žádné události
Prodej bytu Zbraslav

http://zbraslav.info/images/stories/spojaru%20pro%20facebook_ik.jpg

PRODÁM BYT 3+1, mezonet,
96m2 + balkon 6m2, OV,
Praha 5 - Zbraslav

VÍCE INFO ZDE

Polední menu on-line

On-line jídelní lístky
zbraslavských restaurací
s polední nabídkou


DARWIN

LUBOR

NAD KRÁLOVNOU

PATIUM

PIZZA ANTONIO

ŠKODA LÁSKY

U JÁRINA

U PŘÍSTAVU

U ŽEMLIČKŮ

JÍDELNA ZŠ

Anketa
Jak se dnes máte?
 
Počasí

Počasí

Datum a čas
Spolupracující weby

zbraslavhistorie.info
Vynikající web nabitý informacemi o historii Zbraslavi, různými články, historickými zajímavostmi i fotografiemi.
*
www.praha16.cz
Noviny Prahy 16. Nezávislé noviny od roku 2002 pro Prahu 16 - Radotín, Zbraslav, Lipence, Velkou Chuchli a Lochkov.
*
www.zamek-mnisek.cz

Internetové stránky zámku Mníšek pod Brdy. Prohlídky zámku, výstavy, akce pro děti, svatby, konference. Celoroční provoz.
*
www.prahounakole.cz
Informační a asistenční centrum pro všechny cyklisty. Podrobná cyklomapa, asistence cyklistům.
*
SouthPrague.Net
Počítačová komunitní síť, internet.
*

Cestování MHD

jizdnirady.idnes.cz
idos.cz

vyhledání spojení, jízdní řády,
kombinovaná doprava, MHD + vlaky + autobusy
*
www.dpp.cz
Dopravní podnik Praha
vyhledání spojení, aktuality, jízdní řády, omezení v dopravě, mimořádné události, zajímavost

*
www.ropid.cz
Organizace pražské
integrované dopravy

mimořádnosti v provozu, výluky, jízdní řády, mapy, zastávková tabla, tarify a ceny
*
www.cd.cz
České dráhy
vlaková spojení, e-mapa, info, jízdné a slevy, nákup jízdenek on-line, kalendář železničních akcí
*

Cestování autem

kamery.praha.eu
 Interaktivní mapa, kamery - možnost trvalého nastavení, radary, teplota vozovky, uzavítky, aktuální informace.
*
www.praha.eu
Dopravní informace Hl.města Prahy
Místa měření rychlosti, aktuální informace, dopravní omezení a uzavírky.

*
www.auto.idnes.cz
Plynulost dopravy, události, uzavírky, kamery, mapa.
*
www.zakruta.cz
Aktuální dopravní situace, nehody, uzavírky aktuální i dlouhodobé.
*
www.tsk-praha.cz

Technická správa komunikací
Nehody, kamery, zasílání upozornění na blížící se čištění komunikací, aktuální obsazenost P+R, info pro cyklisty, hlášení poruch.

*

Pro cyklisty

mapa.prahounakole.cz
on-line mapa - cyklotrasy, uzavírky, problematická místa, MHD, stojany
*
www.praha.eu
Praha cyklistická
důležité informace, odkazy, zajímavosti

*
prazskecyklostezky.cz
vyhledávání cyklotras, popis cyklostezek, mapa
*
www.tsk-praha.cz
sčítání cyklistů, mapa, přehled cyklotras 
*

Logo Zbraslav.info

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav

er"> Zpět k aktualitám