Kamera Zbraslavské náměstí

Kamera - Zbraslavské náměstí

Náhodná fotka
Kontaktní údaje

WWW.ZBRASLAV.INFO
Informační server o Zbraslavi


Redakce:


info@zbraslav.info
www.zbraslav.info
Facebook.com/Zbraslav.infoProvozovatel:

Občanské sdružení Zbraslav.info
Spojařů 1252
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 info@zbraslav.info

IČ: 26557371

Banka: 4388384001/5500

 

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav


Další informace:

Redakce a
Občanské sdružení
Zbraslav.info

Právě procházíte Aktuality Reportáže a rozhovory Vše Jaké byly oslavy 125. výročí Sokola na Zbraslavi

Jaké byly oslavy 125. výročí Sokola na Zbraslavi

(4 - user rating)

Oslava - 125 let Sokola na Zbraslavi. Praha 5, 11/2012 Oslava proběhla v sobotu 24.listopadu od 16 hodin a jsme moc rádi, že se tolik lidí akce zúčastnilo. Kdo přišel, pochopil, o čem Sokol v dnešní době je. 125 let je velmi dlouhá doba a díky ojedinělé výstavě z archivu zbraslavského Sokola mohl každý porovnat, jak se Sokol za ta léta změnil a čím vším na Zbraslavi prošel. Celou akci podpořila MČ Praha Zbraslav a sám pan starosta Aleš Háněl oslavy spolu s paní starostkou T.J.Sokol Zbraslav Janou Červenou zahájil. Následovaly vystoupení jednotlivých oddílů, od nejmenších dětí ve věku 1 rok, přes děti, mládež a dospělé. Koneckonců, sami se podívejte na krátký průřez celou akcí na ve videu v článku!

Lenka Šeráková, vedoucí trenérka tanečního klubu KAT Zbraslav
www.kat.zbraslav.info, www.serakovi.cz  


Fotogalerie:

Oslava 125 let založení Sokola Zbraslavského 

 
Videoreportáž:

 

A jak vidí oslavy výročí Ota Vlasák, jednatel zbraslavského Sokola

Oslava - 125 let Sokola na Zbraslavi. Praha 5, 11/2012Sobotní oslava 125 let od založení naší zbraslavské jednoty se díky všem účastníkům i množství diváků vydařila. Význam, který toto výročí má nejen pro nás, ale i pro Zbraslav jako domov naší jednoty, podtrhla také účast starosty Zbraslavi pana Ing. Aleše Háněla.

Díky velké obětavosti všech, kdo celou akci připravovali, se podařilo připravit návštěvníkům i účinkujícím hezké odpoledne s ukázkami našich žákovských oddílů všestrannosti, oblíbeného cvičení rodičů a dětí, zdravotního cvičení i působivými tanečními kreacemi našeho nejúspěšnějšího oddílu - Klubu amatérského tance pod vedením manželů Šerákových. Všichni, kdo vystoupili – ať už děti nebo dospělí - si zaslouží velký dík za elán a nasazení se kterým během večera cvičili a tančili.

Oslava - 125 let Sokola na Zbraslavi. Praha 5, 11/2012Příznivců, rodičů i cvičenců se během sobotního odpoledne sešlo tolik, že se někteří diváci téměř nevešli do připraveného hlediště v sále tělocvičny. Takový zájem nás všechny samozřejmě velmi potěšil. Kromě zmiňovaného vystoupení jsme v tělocvičně zároveň uspořádali také výstavu mapující na dobových dokumentech, fotografiích a plakátech celou dlouhou a místy velmi dramatickou historii naší jednoty. Zájemci mohli, opět po patnácti letech které uplynuly od předchozí výstavy, spatřit unikátní originály z našeho sokolského archívu od prvopočátků jednoty v roce 1887, přes prvorepublikové nadšení, tragické období 2. světové války, krátké poválečné nadechnutí, komunistickou "očistu" a likvidaci Sokola po únoru 1948 až po první léty obnovy po roce 1990 a současnost Sokola na Zbraslavi.

Oslava - 125 let Sokola na Zbraslavi. Praha 5, 11/2012Z celého večera jsme si všichni odnesli nejen dobrý pocit, že Sokol - i v dnešní uspěchané a technikou zahlcené době -  stále žije a má co nabídnout nejen pamětníkům, ale i všem, kdo ještě dnes mají zájem o "tužení těla i ducha" i přes to, že oboje také trochu bolí. Kromě toho se, díky zájmu pana starosty Háněla, otevřela možnost naši výstavu o historii zbraslavské jednoty, která je úzce spjatá i s historií Zbraslavi jako takové, během příštího roku zopakovat ve výstavních  prostorách našeho města. Uvidíme, jestli se podaří dovést tuto slibnou myšlenku až k úspěšné realizaci.

Oslava - 125 let Sokola na Zbraslavi. Praha 5, 11/2012Za úspěchem celé naší oslavy stojí, jak je ostatně v Sokole tradice, obětavá práce dobrovolníků. Děkujeme tedy všem, kdo svůj volný čas věnovali její přípravě - jmenovitě starostce Janě Červené, Lence Šerákové, Lence a Jirkovi Machovým, Olze Vlasákové, Magdě za tradičně výborné moderování akce, tanečníkům z KATu Zbraslav za přípravu celého sálu a slavnostní výzdoby a zejména všem dospělým i dětským cvičencům, kteří během našeho večera vystoupili.

 

T.J.Sokol Zbraslav
U Lékárny 597
156 00, Praha 5

http://sokol-zbraslav.webnode.cz        


e-max.it: your social media marketing partner
 
Náš facebook
Hledání
Přihlášení
Kalendář akcí
leden 2019
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Nejbližší akce
Žádné události
Prodej bytu Zbraslav

http://zbraslav.info/images/stories/spojaru%20pro%20facebook_ik.jpg

PRODÁM BYT 3+1, mezonet,
96m2 + balkon 6m2, OV,
Praha 5 - Zbraslav

VÍCE INFO ZDE

Polední menu on-line

On-line jídelní lístky
zbraslavských restaurací
s polední nabídkou


DARWIN

LUBOR

NAD KRÁLOVNOU

PATIUM

PIZZA ANTONIO

ŠKODA LÁSKY

U JÁRINA

U PŘÍSTAVU

U ŽEMLIČKŮ

JÍDELNA ZŠ

Anketa
Jak se dnes máte?
 
Počasí

Počasí

Datum a čas
Spolupracující weby

zbraslavhistorie.info
Vynikající web nabitý informacemi o historii Zbraslavi, různými články, historickými zajímavostmi i fotografiemi.
*
www.praha16.cz
Noviny Prahy 16. Nezávislé noviny od roku 2002 pro Prahu 16 - Radotín, Zbraslav, Lipence, Velkou Chuchli a Lochkov.
*
www.zamek-mnisek.cz

Internetové stránky zámku Mníšek pod Brdy. Prohlídky zámku, výstavy, akce pro děti, svatby, konference. Celoroční provoz.
*
www.prahounakole.cz
Informační a asistenční centrum pro všechny cyklisty. Podrobná cyklomapa, asistence cyklistům.
*
SouthPrague.Net
Počítačová komunitní síť, internet.
*

Cestování MHD

jizdnirady.idnes.cz
idos.cz

vyhledání spojení, jízdní řády,
kombinovaná doprava, MHD + vlaky + autobusy
*
www.dpp.cz
Dopravní podnik Praha
vyhledání spojení, aktuality, jízdní řády, omezení v dopravě, mimořádné události, zajímavost

*
www.ropid.cz
Organizace pražské
integrované dopravy

mimořádnosti v provozu, výluky, jízdní řády, mapy, zastávková tabla, tarify a ceny
*
www.cd.cz
České dráhy
vlaková spojení, e-mapa, info, jízdné a slevy, nákup jízdenek on-line, kalendář železničních akcí
*

Cestování autem

kamery.praha.eu
 Interaktivní mapa, kamery - možnost trvalého nastavení, radary, teplota vozovky, uzavítky, aktuální informace.
*
www.praha.eu
Dopravní informace Hl.města Prahy
Místa měření rychlosti, aktuální informace, dopravní omezení a uzavírky.

*
www.auto.idnes.cz
Plynulost dopravy, události, uzavírky, kamery, mapa.
*
www.zakruta.cz
Aktuální dopravní situace, nehody, uzavírky aktuální i dlouhodobé.
*
www.tsk-praha.cz

Technická správa komunikací
Nehody, kamery, zasílání upozornění na blížící se čištění komunikací, aktuální obsazenost P+R, info pro cyklisty, hlášení poruch.

*

Pro cyklisty

mapa.prahounakole.cz
on-line mapa - cyklotrasy, uzavírky, problematická místa, MHD, stojany
*
www.praha.eu
Praha cyklistická
důležité informace, odkazy, zajímavosti

*
prazskecyklostezky.cz
vyhledávání cyklotras, popis cyklostezek, mapa
*
www.tsk-praha.cz
sčítání cyklistů, mapa, přehled cyklotras 
*

Logo Zbraslav.info

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav

er"> Zpět k aktualitám Aktuality Reportáže a rozhovory Vše Jaké byly oslavy 125. výročí Sokola na Zbraslavi