Kamera Zbraslavské náměstí

Kamera - Zbraslavské náměstí

Náhodná fotka
Kontaktní údaje

WWW.ZBRASLAV.INFO
Informační server o Zbraslavi


Redakce:


info@zbraslav.info
www.zbraslav.info
Facebook.com/Zbraslav.infoProvozovatel:

Občanské sdružení Zbraslav.info
Spojařů 1252
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 info@zbraslav.info

IČ: 26557371

Banka: 4388384001/5500

 

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav


Další informace:

Redakce a
Občanské sdružení
Zbraslav.info

Právě procházíte Aktuality Radnice, obecní politika Vše Starosta Zbraslavi Aleš Háněl odmítl veřejné projednání k Metropolitnímu plánu

Starosta Zbraslavi Aleš Háněl odmítl veřejné projednání k Metropolitnímu plánu

(7 - user rating)

Podobu naší městské části z hlediska výstavby doposud spoluurčoval územní plán hl. města Prahy. Nyní vzniká nový dokument, tzv. Metropolitní plán (MP), který by měl stanovit, kde bude povolena zástavba, případně jakého typu (vilová čtvrť, bytové domy, kolik plochy bude muset být vyčleněno pro zeleň atd.), kde občanská vybavenost, průmysl, nezastavěná krajina, veřejný prostor. Půjde o strategický rozvojový plán ponechávající poměrně velký rozhodovací prostor jednotlivým obcím a městským částem. O to důležitější je nynější přípravná fáze, protože nový Metropolitní plán bude poté, až vstoupí v platnost, dlouhodobě ovlivňovat budoucí podobu Zbraslavi.

V půli dubna vypršel termín pro podání připomínek k návrhu Zadání Metropolitního plánu. Jednotlivé městské části byly vyzvány, aby se připomínkového řízení účastnily. Je pravda, že není stanoveno, jakou formou se mají městské části vyjádřit, nicméně dle zákona o hlavním městě Praze rozhoduje o záležitostech územního plánu zastupitelstvo a stejná pravomoc přísluší i zastupitelstvu MČ Praha – Zbraslav. Veřejné projednávání v zastupitelstvech bylo doporučováno i magistrátem, hlavně s ohledem na význam celého procesu pro další rozvoj městské části.

I přes výzvy některých zastupitelů starosta Zbraslavi Aleš Háněl zastupitelstvo nesvolal. Z vyjádření starosty, cituji: „Povinnost projednání v ZMČ není nikde stanovena…“, lze odvodit, že pro něj veřejná diskuse není důležitá. Vedení městské části tedy svým postupem občany z jednání vyloučilo. Připomínky k Zadání MP zpracované ve Stavební komisi, jejímž předsedou je starosta Aleš Háněl, projednala pouze Rada MČ.

V jiných městských částech, např. Praha 4 a Praha 6, zastupitelstva o zadání MP jednala a do procesu přípravy MP byla vedle orgánů městských částí zapojena veřejnost laická i odborná.

Dalším krokem v tvorbě MP je stanovení tzv. „rozvahy městské části nad charakterem území“. Jedná se o návrh, který by měl vycházet ze strategické koncepce městské části vytvořené za účasti veřejnosti. Tady se bude rozhodovat např. o budoucí podobě Boroviček a plochy „za Lidlem“, o osudu lagun v Lahovicích, o trase silničního propojení s Černošicemi, o možnostech výstavby ve Strnadech, o ochraně zeleně, o zachování cenných charakteristických rysů naší městské části.  Je tedy nezbytně nutné včas otevřít opravdu veřejnou, věcnou a odbornou diskusi o rozvoji naší městské části.

Vnímá stávající vedení radnice správně svoji odpovědnost? Zúčastňuje se aktivně tvorby nového územního  plánu?  Jak bude dál postupovat? Jedná ve prospěch všech zbraslavských občanů?

Až po opakovaných dotazech některých zastupitelů na konkrétní postup při přípravě MP na Zbraslavi starosta sdělil, že nejpozději do poloviny května bude sestaven harmonogram.  Možná se tak konečně dozvíme první informace. Stav, kdy takto významný proces nemá od svého klíčového představitele jednoznačné zaštítění vyjádřené profesionálním přístupem a transparentním postupem významně poškozuje městskou část. Z úvodní fáze přípravy MP byla veřejnost na Zbraslavi vedením města vyloučena. Uvidíme, jaký prostor dostane dále.

Pozitivní je aktivita občanů, kteří se o proces tvorby MP zajímají již nyní. Děkujeme všem, kteří zaslali své připomínky k zadání MP přímo na Magistrát hl. m. Prahy. Cenný je krok některých členů Komise životního prostředí, kteří formulovali základní požadavky na MP z hlediska ochrany životního prostředí.

Dagmar Kobylková, Petr Košan – zastupitelé za ODS
Zuzana Vejvodová, Ondřej Hofmeister – zastupitelé za SZ

e-max.it: your social media marketing partner
 
Náš facebook
Hledání
Přihlášení
Kalendář akcí
červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Nejbližší akce
Žádné události
Prodej bytu Zbraslav

http://zbraslav.info/images/stories/spojaru%20pro%20facebook_ik.jpg

PRODÁM BYT 3+1, mezonet,
96m2 + balkon 6m2, OV,
Praha 5 - Zbraslav

VÍCE INFO ZDE

Polední menu on-line

On-line jídelní lístky
zbraslavských restaurací
s polední nabídkou


DARWIN

LUBOR

NAD KRÁLOVNOU

PATIUM

PIZZA ANTONIO

ŠKODA LÁSKY

U JÁRINA

U PŘÍSTAVU

U ŽEMLIČKŮ

JÍDELNA ZŠ

Anketa
Jak se dnes máte?
 
Počasí

Počasí

Datum a čas
Spolupracující weby

zbraslavhistorie.info
Vynikající web nabitý informacemi o historii Zbraslavi, různými články, historickými zajímavostmi i fotografiemi.
*
www.praha16.cz
Noviny Prahy 16. Nezávislé noviny od roku 2002 pro Prahu 16 - Radotín, Zbraslav, Lipence, Velkou Chuchli a Lochkov.
*
www.zamek-mnisek.cz

Internetové stránky zámku Mníšek pod Brdy. Prohlídky zámku, výstavy, akce pro děti, svatby, konference. Celoroční provoz.
*
www.prahounakole.cz
Informační a asistenční centrum pro všechny cyklisty. Podrobná cyklomapa, asistence cyklistům.
*
SouthPrague.Net
Počítačová komunitní síť, internet.
*

Cestování MHD

jizdnirady.idnes.cz
idos.cz

vyhledání spojení, jízdní řády,
kombinovaná doprava, MHD + vlaky + autobusy
*
www.dpp.cz
Dopravní podnik Praha
vyhledání spojení, aktuality, jízdní řády, omezení v dopravě, mimořádné události, zajímavost

*
www.ropid.cz
Organizace pražské
integrované dopravy

mimořádnosti v provozu, výluky, jízdní řády, mapy, zastávková tabla, tarify a ceny
*
www.cd.cz
České dráhy
vlaková spojení, e-mapa, info, jízdné a slevy, nákup jízdenek on-line, kalendář železničních akcí
*

Cestování autem

kamery.praha.eu
 Interaktivní mapa, kamery - možnost trvalého nastavení, radary, teplota vozovky, uzavítky, aktuální informace.
*
www.praha.eu
Dopravní informace Hl.města Prahy
Místa měření rychlosti, aktuální informace, dopravní omezení a uzavírky.

*
www.auto.idnes.cz
Plynulost dopravy, události, uzavírky, kamery, mapa.
*
www.zakruta.cz
Aktuální dopravní situace, nehody, uzavírky aktuální i dlouhodobé.
*
www.tsk-praha.cz

Technická správa komunikací
Nehody, kamery, zasílání upozornění na blížící se čištění komunikací, aktuální obsazenost P+R, info pro cyklisty, hlášení poruch.

*

Pro cyklisty

mapa.prahounakole.cz
on-line mapa - cyklotrasy, uzavírky, problematická místa, MHD, stojany
*
www.praha.eu
Praha cyklistická
důležité informace, odkazy, zajímavosti

*
prazskecyklostezky.cz
vyhledávání cyklotras, popis cyklostezek, mapa
*
www.tsk-praha.cz
sčítání cyklistů, mapa, přehled cyklotras 
*

Logo Zbraslav.info

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav

er"> Zpět k aktualitám Aktuality Radnice, obecní politika Vše Starosta Zbraslavi Aleš Háněl odmítl veřejné projednání k Metropolitnímu plánu