Kamera Zbraslavské náměstí

Kamera - Zbraslavské náměstí

Náhodná fotka
Kontaktní údaje

WWW.ZBRASLAV.INFO
Informační server o Zbraslavi


Redakce:


info@zbraslav.info
www.zbraslav.info
Facebook.com/Zbraslav.infoProvozovatel:

Občanské sdružení Zbraslav.info
Spojařů 1252
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 info@zbraslav.info

IČ: 26557371

Banka: 4388384001/5500

 

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav


Další informace:

Redakce a
Občanské sdružení
Zbraslav.info

Právě procházíte Aktuality Příroda, životní prostředí

Příroda

Pozvánka - slavnostní pokřtění opravené studánky Kamínky, středa 16.12.2015 v 17,30

Pozvánka - slavnostní pokřtění opravené studánky Kamínky, středa 16.12.2015 v 17,30POZVÁNKA - slavnostní pokřtění opravené zbraslavské studánky KAMÍNKY - středa 16.12.2015 v 17,30.
Slavnostní pokřtění se koná v rámci adventního sousedského setkání a tradičního Zaběhlického punče na Plácku.

Studánka leží v dolní části Zbraslavi na křižovatce ulic Pod Kamínkou a Pod Studánkou (mapa zde: https://mapy.cz/s/nSu6).


e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Smrk na Zbraslavském náměstí napadl parazit, Zbaslav přijde o svou dominantu

1505StromNamesti1 ikMinulý týden jsem si všimla, že smrk na Zbraslavském náměstí začal usychat. Dotazem na ÚMČ Praha - Zbraslav jsem zjistila, že o celé záležitosti již vědí a že smrk napadl parazit, který bohužel smrk nenapravitelně poškodil. :-(

Zdravotní stav smrku pichlavého na Zbraslavském náměstí
(Web ÚMČ Praha - Zbraslav)

V posledních několika dnech jsme zaznamenali zvýšený opad jehličí ze vzrostlého smrku pichlavého, který je dominantou náměstí.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Fotogalerie - nedělní velký úklid Zbraslavi

(2 - user rating)

Jarní úklid Zbraslavi 12.4.2015,http://oszbraslav.rajce.idnes.czV neděli 12. dubna proběhl velký jarní úklid Zbraslavi v rámci akce "Ukliďme svět", který pořádal Okrašlovací spolek Zbraslav za podpory MČ Zbraslav a Českého svazu ochránců přírody.

Fotogalerii naleznete zde: www.oszbraslav.rajce.idnes.cz.

Okrašlovací spolek Zbraslav
www.os-zbraslav.cz

e-max.it: your social media marketing partner
 

Zbraslavská radnice opět varuje před divočáky

Ilustrační foto. Divočáci na Zbraslavi, PrahaDůležité upozornění na zvýšený výskyt divokých prasat: 

Žádáme občany, aby dbali zvýšené pozornosti z důvodu soustavně se zvyšujícího počtu divokých prasat, která se vyskytují v zástavbě. Převážně v lokalitách Borovičky, Belveder a v prostoru za provozovnou Lidl venčete své psy pouze na vodítku. Dále Vás žádáme, abyste zajistili své nádoby na odpad před zvířaty. Dbali na úklid ovoce, které padá na trávníky v okolí Vašich nemovitostí a v žádném případě divoce žijící zvířata nekrmili!

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Houby - na Zbraslavi rostou!

(5 - user rating)

Důkaz, že na Zbraslavi rostou! Děkujeme paní Sylvě Effenbergerové za foto a držíme palce při hledání dalších úlovků. :-)

1408HoubyZbraslav1 ik  1408HoubyZbraslav1 ik

e-max.it: your social media marketing partner
 

Otevření naučné stezky Chuchelským hájem

Otevření naučné stezky Chuchelský háj - letákV pátek 27.6.2014 v 10:00 na náměstí Omladiny ve Velké Chuchli proběhne otevření dvou posledních zastávek naučné stezky Chuchelským hájem. Po odhalení bude následovat komentovaná procházka netradičně na začátek naučné stezky.

Zve Vás  Ing. Radek Borovička, ZO ČSOP "Natura, quo vadis?"

Zdroj (text a obr.): MČ Praha - Velká Chuchle, www.chuchle.cz

e-max.it: your social media marketing partner
 

Bachyně s malými selátky u LIDLu

(2 - user rating)

To si tak jedete nakoupit do LIDLu a co nevidíte... bachyně i s mladými. Autor Marek Göllner.

e-max.it: your social media marketing partner
 

Velký jarní úklid Zbraslavi - neděle 27.dubna

1404BrigadaZbraslav ikV neděli 27. dubna2014 proběhne Velký jarní úklid Zbraslavi. Sraz je v 9.30 u školy v ulici Nad Parkem. Vezměte si pevné rukavice a třeba i nářadí, pytle na odpadky budou zajištěny.
Přidat se může opravdu každý, uvidíte, jak bude i vaše děti bavit hledat to, co do přírody nepatří. A pokud nemůžete přijít na společný úklid, podívejte se, jestli nepotřebuje uklidit alespoň váš chodník nebo růžek ve vaší ulici. Odměnou nám všem bude dobrý pocit z čistého okolí.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Čištění zbraslavských studánek a úklid Belvederu

1404BrigadaStudankyPo roce jsme se vrátili ke studánkám na Belveder, abychom je vyčistili a uklidili kolem nich. Na Belvederu probíhá kácení a prořezávání stromů a keřů, což je pro naše studánky dobře.
Studánka Belveder má opravenou rozpadlou kamennou zídku a je natřená. Odtokové koryto jsme důkladně vyčistili vloni, takže teď to byla menší práce. Bohužel kolem ní byl dost velký nepořádek, kameny, zbytky betonu a cihel a odpadky kolem lavičky. Jak je možné že návštěvníci nepoužijí odpadkový koš, který je hned u lavičky?! Na opravené kamenné zídce by se dobře vyjímal truhlík s květinami, ale jak by tam dlouho vydržel? Naši loňskou výsadbu květin zlikvidovala pravděpodobně prasata a něco pošlapali lidé. Zkusíme tam tedy zasadit plazivý barvínek a břečťan.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Čištění studánek a úklid Belvederu - 9.4.2014 a další akce okrašlovacího spolku

(6 - user rating)
1403BrigadaOS ikPOZVÁNKA - ve středu 9. dubna 2014 proběhne opět čištění studánek a úklid Belvederu. Sraz účastníků je v 17.00 u vstupu do lesoparku z ulice K Interně, brigáda bude trvat cca 1,5 - 2 hodiny, podle počtu účastníků. S sebou si vezměte nářadí a pracovní nebo staré rukavice, pytle na odpad by měl dodat ÚMČ. Pro brigádníky bude připraveno malé občerstvení.

http://www.os-zbraslav.cz/, http://studanky.webnode.cz/

Další akce Okrašlovacího spolku Zbraslav:

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Jarní procházka Zbraslaví

(2 - user rating)

Procházka jarní Zbraslaví, foto Martin Bohuslav Čedík. Praha 5 - Zbraslav
Foto (c) Martin Bohuslav Čedík, 2014

e-max.it: your social media marketing partner
 

Optimistická zpráva z magistrátu - těžba štěrkopísků

(6 - user rating)

Radotínská jezere - laguny. Praha 16, RadotínRada hlavního města Prahy dne 18. 3. 2014 rozhodla o nepovolení výjimky ze stavební uzávěry ve velkém rekreačním území  Radotín - Lahovice – Zbraslav pro stavební záměr "Těžba štěrkopísků na ložisku Radotín – přístav". Záměr zahrnoval zemní práce, resp. činnosti prováděné hornickým způsobem na ploše 199 206 m2 s cílem odtěžení využitelných surovin. Záměr se dle platného Územního plánu nachází v nezastavitelném území, v plochách s funkčním využitím vodní toky a plochy, plavební kanály, zeleň městská a krajinná, louky a pastviny, částečně urbanizované rekreační plochy. Pro takové území platí stavební uzávěra do doby schválení podrobnější územně plánovací dokumentace.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Divočáci v Zahradní čtvrti na Zbraslavi

(8 - user rating)

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/1900050_696321367093323_1157824121_n.jpg
Foto František Jelínek, Facebook
www.facebook.com/Zbraslav.info  

e-max.it: your social media marketing partner
 

Nalezená fena na Závisti, Praha 5 - Zbraslav

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/12730_10202167948577530_774200578_n.jpgDnes 21.2.2014 cca v 14:20 jsem našla opuštěnou fenečku, pravděpodobně srnečka, pobíhala na Zbraslavi ulice Faltysova bez kšírek nebo obojku. Prosím o sdílení hlavně Zbraslaváky a informaci jestli někdo znáte majitele.

Kontakt 724 719 281 Díky. 

www.facebook.com/zuzana.jirousova 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Kácení v Belvederu - AKTUALIZOVÁNO

1312KaceniBelvederOdpověď z Úřadu MČ Praha - Zbraslav, 23.12.2013:

Vážená paní Žemličková,
zasíláme Vám vyjádření Odboru místního hospodářství Úřadu městské části Praha - Zbraslav, jako správce zeleně v k. ú. Zbraslav a věcně a místně příslušného orgánu ochrany přírody a krajiny.
Kácení v lesoparku Beleveder bylo provedeno v rámci další fáze probírky dřevin. Byly odstraněny především dřeviny, které byly ve špatném zdravotním stavu. To se týká i Vámi zmiňovaných lip.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Nevstupujte do lesů, proběhne hromadný odstřel divočáků o sobotách 30.11. a 14.12.2013

Strileni divocaku, Zbraslav a okoli, 2013POZOR!! Proběhne plošný odstřel přemnožených divokých prasat. Střílet se bude 30. listopadu a 14. prosince na území od Zbraslavi až za Dobříš a od Mníšku po Vltavu. Do akce se zapojí zhruba 150 myslivců z šestnácti mysliveckých sdružení a na jaře by se měl odstřel opět opakovat.

Zdroj a celý článek: http://praha.idnes.cz/plosny-odstrel-divokych-prasat-v-brdech-fdd-/praha-zpravy.aspx?c=A131120_120725_praha-zpravy_sfo 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Radotínští strážníci zachránili psa ze studny

1311RadotinPesZachr"V sobotu večer přijali strážníci z okrskové služebny Radotín telefonické oznámení, že v lokalitě poblíž Minerální ulice v Praze 5 je uvězněný pes v opuštěné studniční jámě. Hlídka strážníků se jej vydala hledat a opravdu silně rozrušené zvíře našla zaklíněné několik desítek centimetrů pod zemí.
Strážníci psa uklidnili, vyprostili z jámy a odvedli do kotce na Obvodní ředitelství městské policie Praha 5, kde si jej následně vyzvedli pracovníci odchytové služby městské policie. Zvíře bylo převezeno do útulku pro opuštěná zvířata v pražské Troji. Tam po prohlídce veterinář zjistil, že se jako zázrakem psovi nic nestalo."

Celý článek a zdroj:   http://policejnidenik.cz/2013/11/foto-prazsti-straznici-vytahli-ze-studny-vystresovaneho-psa 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Na Zbraslavi byl odchycen pejsek - útěkář

http://zvirata.identifikace.cz/data/WS_data/9f223e04-04b7-4304-9ffe-affd1c5480d5.jpgDne 14.11. 2013 byl na Zbraslavi odchycen a následně odvezen do psího útulku známý psí tulák ze Zbraslavi. Na svého majitele (údajně z Lipenců) pejsek čeká v Troji. Fotografie pejska a kontakt na útulek je uveden v následujícím odkaze:

http://zvirata.identifikace.cz/CMSPage.jsp?id=2d19fcec-a752-4160-82d7-848f527c7d04&context=5e135a0f-2fe1-4a30-a6a9-025db4dcd922.a1daadbc-5928-48c6-9b74-3fe86325c322.2d19fcec-a752-4160-82d7-848f527c7d04&locale=cs&dblockid=3835183f-d2fe-4cde-9df5-81ec8f1ab5af&ditemid=aac63359-eeae-483e-b247-75274a4cb1cd

e-max.it: your social media marketing partner
 

Nalezené kotě na Baních

Nalezené kotě, Baně, Praha 5 - Zbraslav

 

Toto úterý 12. listopadu v podvečer bylo nalezeno na Baních kotě. Nálezce prosí, aby majitel nechal v redakci na sebe číslo, ozve se mu.  Kontakt na redakci: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , případně nám pošlete vzkaz na našem Facebooku Zbraslav.info www.facebook.com/Zbraslav.info.

 

e-max.it: your social media marketing partner
 

Přírodní rezervace Šance u Zbraslavi bude rozšířena o Břežanské údolí

1311Sance ikJak se uvádí na webu Idnes.cz: "Radní hlavního města schválili návrh na rozšíření přírodní památky Šance o území Břežanské lokality. Podle předloženého materiálu by mělo být rozšíření schváleno do konce listopadu. Po vyhlášení ochrany se v daném území nebude moci nikdo provádět terénní úpravy ovlivňující vodní režim, pořádat a organizovat hromadné sportovní, kulturní a jiné veřejné akce nebo tábořit a rozdělávat oheň. Evropsky významná lokalita Břežanské údolí byla zařazena Evropskou komisí v listopadu 2007 do seznamu biogeograficky významných lokalit, pro Českou republiku tak vznikla povinnost do šesti let po tomto rozhodnutí zajistit ochranu tohoto území.

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 

Vlčí máky na náměstí

(2 - user rating)

1306MakyNamestiPoster ik

e-max.it: your social media marketing partner

Celý článek...

 
Více článků...
Náš facebook
Hledání
Přihlášení
Kalendář akcí
březen 2023
Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nejbližší akce
Žádné události
Prodej bytu Zbraslav

http://zbraslav.info/images/stories/spojaru%20pro%20facebook_ik.jpg

PRODÁM BYT 3+1, mezonet,
96m2 + balkon 6m2, OV,
Praha 5 - Zbraslav

VÍCE INFO ZDE

Polední menu on-line

On-line jídelní lístky
zbraslavských restaurací
s polední nabídkou


DARWIN

LUBOR

NAD KRÁLOVNOU

PATIUM

PIZZA ANTONIO

ŠKODA LÁSKY

U JÁRINA

U PŘÍSTAVU

U ŽEMLIČKŮ

JÍDELNA ZŠ

Anketa
Jak se dnes máte?
 
Počasí

Počasí

Datum a čas
Spolupracující weby

zbraslavhistorie.info
Vynikající web nabitý informacemi o historii Zbraslavi, různými články, historickými zajímavostmi i fotografiemi.
*
www.praha16.cz
Noviny Prahy 16. Nezávislé noviny od roku 2002 pro Prahu 16 - Radotín, Zbraslav, Lipence, Velkou Chuchli a Lochkov.
*
www.zamek-mnisek.cz

Internetové stránky zámku Mníšek pod Brdy. Prohlídky zámku, výstavy, akce pro děti, svatby, konference. Celoroční provoz.
*
www.prahounakole.cz
Informační a asistenční centrum pro všechny cyklisty. Podrobná cyklomapa, asistence cyklistům.
*
SouthPrague.Net
Počítačová komunitní síť, internet.
*

Cestování MHD

jizdnirady.idnes.cz
idos.cz

vyhledání spojení, jízdní řády,
kombinovaná doprava, MHD + vlaky + autobusy
*
www.dpp.cz
Dopravní podnik Praha
vyhledání spojení, aktuality, jízdní řády, omezení v dopravě, mimořádné události, zajímavost

*
www.ropid.cz
Organizace pražské
integrované dopravy

mimořádnosti v provozu, výluky, jízdní řády, mapy, zastávková tabla, tarify a ceny
*
www.cd.cz
České dráhy
vlaková spojení, e-mapa, info, jízdné a slevy, nákup jízdenek on-line, kalendář železničních akcí
*

Cestování autem

kamery.praha.eu
 Interaktivní mapa, kamery - možnost trvalého nastavení, radary, teplota vozovky, uzavítky, aktuální informace.
*
www.praha.eu
Dopravní informace Hl.města Prahy
Místa měření rychlosti, aktuální informace, dopravní omezení a uzavírky.

*
www.auto.idnes.cz
Plynulost dopravy, události, uzavírky, kamery, mapa.
*
www.zakruta.cz
Aktuální dopravní situace, nehody, uzavírky aktuální i dlouhodobé.
*
www.tsk-praha.cz

Technická správa komunikací
Nehody, kamery, zasílání upozornění na blížící se čištění komunikací, aktuální obsazenost P+R, info pro cyklisty, hlášení poruch.

*

Pro cyklisty

mapa.prahounakole.cz
on-line mapa - cyklotrasy, uzavírky, problematická místa, MHD, stojany
*
www.praha.eu
Praha cyklistická
důležité informace, odkazy, zajímavosti

*
prazskecyklostezky.cz
vyhledávání cyklotras, popis cyklostezek, mapa
*
www.tsk-praha.cz
sčítání cyklistů, mapa, přehled cyklotras 
*

Logo Zbraslav.info

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav

er"> Zpět k aktualitám Aktuality Příroda, životní prostředí