Kamera Zbraslavské náměstí

Kamera - Zbraslavské náměstí

Náhodná fotka
Kontaktní údaje

WWW.ZBRASLAV.INFO
Informační server o Zbraslavi


Redakce:


info@zbraslav.info
www.zbraslav.info
Facebook.com/Zbraslav.infoProvozovatel:

Občanské sdružení Zbraslav.info
Spojařů 1252
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 info@zbraslav.info

IČ: 26557371

Banka: 4388384001/5500

 

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav


Další informace:

Redakce a
Občanské sdružení
Zbraslav.info

Právě procházíte Aktuality Okolní mimopražské obce Vše Garage sale - prodej mezi vraty

Garage sale - prodej mezi vraty

(3 - user rating)

GS2012-5 ikV září jsme naše čtenáře informovali o skvělé akci, která už přerostla hranice Černošic, kde původně vznikla. Jde o "garage sale - garážový výprodej mezi vraty". Nejde sice o český vynález, ale v Černošicích u Prahy vznikla jeho česká verze - a velice úspěšná! Princip je jednoduchý: v předem určený den přihlášení účastníci před svůj dům vystaví věci, oblečení, knihy a cokoliv dalšího, co chtějí prodat. Jde o předměty, které ještě mají svoji cenu a mohou být k užitku, ale při garážovém výprodeji se prodávají velmi levně, často jde o částky v řádech desetikorun. Že se vám tahle akce líbí? Není se co divit, je to výborný nápad a nám se líbí také. A protože se organizátorům líbí zase Zbraslav, je možné, že na jaře v příštím roce se už i na Zbraslavi garage sale uskuteční. (Držte palce, prosím!!)

Ovšem černošický prodej mezi vraty je velice dobře organizovaný systém!

Na internetu u organizátorů je totiž ke stažení mapka s přihlášenými prodejci, směrovky, cedule a vůbec vše potřebné, co pro tuhle akci (a vlastní nákup a prodej) potřebujete. A pak jen vyrazíte, buď sami, s rodinou nebo známými, pěšky, na bruslích nebo třeba na kole a můžete nakupovat, zkoušet, popovídat si, někde dostanete i občerstvení nebo kávu a vůbec si můžete užít bezva dopoledne. Někdy najdete při téhle akci i nové spřízněné duše nebo se rovnou spřátelíte s jinou rodinou, poznáte sousedy. A nemusíte mít zrovna garáž nebo dům se zahradou. Můžete se domluvit s kamarádkami z paneláku a při téhle akci prodávat hromadně před domem nebo po dohodě s organizátory na předem dohodnutém místě.

Garážový výprodej, jehož zakladatelkou je v Černošicích paní Bára Veselá, už ale expanduje dál. Koná se už i v Dobřichovicích, letos na podzim se poprvé konal v Drahelčicích a o téhle skvělé akci psaly například i Hospodářské noviny a periodikum Náš region... a teď i my :-).  Ve spolupráci s organizátorkou p. Bárou Veselou vám přinášíme reportáž ze všech třech podzimních garážových výprodejů. K článku samozřejmě patří i fotografie a výstřižky z médií. Přejeme vám hezké čtení.

Slunečné počasí, nadšení prodejci a procesí lovců pokladů. Takový byl čtvrtý Garage Sale Černošice

GS2012-2 ikAčkoliv nás srpnové počasí nechávalo dlouho v nejistotě, čeho se druhou zářijovou neděli dočkáme, předpověď vyšla lépe, než jsme všichni čekali, a víkend plný akcí u nás i v okolí vyšel perfektně! Modrá obloha, příjemný občasný vítr a mnoho míst pro lov pokladů slibovaly skvělou nedělní zábavu.

Čtvrtého černošického prodeje mezi vraty se účastnilo 27 prodávajících a přes 130 nakupujícících z Černošic, Dobřichovic, Radotína, Řevnic i Zbraslavi. Největší návštěvnost jsme zaznamenali opět dopoledne, kdy se Mokropsy procházela procesí nakupujících, odpoledne šlo spíše o jednotlivé skupinky,  ale i tak se lovci pokladů pohybovali po městě až do třetí hodiny odpolední, kdy se oficiálně prodeje zavíraly. A někteří dorazili i později a kde ještě nezavřeli krám, tam i nakoupili.

Ve Zvonkové jsme mimo jiné fungovali také jako oficiální výdejna mapek a rozdali více než sedmdesát výtisků, také prodeje šly náramně, kromě mnoha plyšáků, stojanu na víno, hrnečků,  oblečení pro děti i dospělé jsme prodali jednu krásnou pramici, ta  poputuje za novým majitelem do Řevnic.

GS2012-4 ikJozef Helmeczy z Mokropes se aktivně zapojil letos v září poprvé a po skončení akce nešetřil slovy chvály. Prodal dokonce i dýně hokaidó, které na svůj prodej původně umístil jen jako dekoraci. Plánuje, že přes zimu vyklidí sklep a udělá zase radost nakupujícícm při jarních prodejích. Radim Uzel už kolem 11. hodiny hlásil, že prodal polovinu nabízených věcí a příště bude prodávat zas! V Lesní ulici pojali GS opět jako rodinná setkání a všichni zúčastnění si pochvalovali prodeje, zejména věcí pro děti, ale i několika kousků nábytku.

“Garage sale byl užasný. Prodali jsme spousty věci. Zúčastníme se i prodeje kamarádů v sousedních Dobřichovicích,“ komentoval nadšeně svou druhou účast Faical Bachiri. Poprvé se letos zapojili i obyvatelé osady Jedličkovy lázně, kteří pro své prodeje využili proluky mezi chatkami, kde se sešli na pokec, některé věci mezi sebou směnili a některé prodali návštěvníkům, kteří sledovali navigační šipky vedoucí k prodejnímu místu.

Že se nápad s prodejem mezi vraty líbí i za hranicemi Černošic, dokazuje fakt, že rodina garážových výprodejů se na jaře rozroste o přírůstky Garage Sale Řevnice, Zbraslav, Radotín a dokonce i Košíře. Zájemci o prodej se můžou hlásit kdykoliv během roku, datum jarního vydání domluvíme během března, aby měli lidé dostatek času připravit poklady. Všechny informace jsou k dispozici na adrese www.garagesalecernosice.cz. Těšíme se v neděli 16.9. v Dobřichovicích a pak zase na jaře!

Garage sale Dobřichovice

GS2012-6 ikSlunečné počasí, nadšení prodejci a plné ulice lovců pokladů. Takový byl druhý Garage Sale Dobřichovice.

Třetí zářijová neděle s sebou přinesla překrásné počasí a vydařený dobřichovický Garage Sale. Historicky druhého prodeje mezi vraty se účastnilo třináct prodávajících. Už před desátou hodinou, kdy prodeje oficálně otevíraly, bylo v ulicích možné potkat lovce pokladů vybavené mapkou a to jak v autech, tak na kolech i na vlastních nohou. Jako výdejna mapek fungovalo strategické stanoviště u mostu pro pěší, kde se malým prodejcům dařilo odchytávat i návštěvníky, kteří původně neměli ani v úmyslu něco pořizovat.

Průvody nakupujících zapříčinily úsměvy a nadšení ve tvářích prodávajících. Některé prodeje nabízely především dětské zboží, jiné galanterii a sanitu ze zrušeného obchůdku, další pak poklady z půd a sklepů a to vše za symbolické ceny a především pro  radost. . “Prodali jsme většinu toho, co jsme prodat chtěli,“ hlásili spokojeně po skončení akce Habartovi, kteří se zúčastnili i na jaře „Největší nadšení ale projevil můj tatínek, který o GS teď všude vykládá a už plánuje, co všechno nám navezou na další opakování,“  dodala Hanka Habartová. „Garáže jsou výborný nápad. Dva týdny před akcí jsem v metru vyslechl nadšené vyprávění šestice mladých rodičů, kteří se akce zúčastnili na jaře a nutno říct, že nelhali," potvrdil dceřina slova pan Vašut.

V Anglické se mimo jiných kousků daly pořídit i trička a šátky A.S.I.A. na podporu Tibeťanů v tísni. „Naše dvě prťavé holčičky byly také nadšené, protože pomáhaly prodávat a čile si povídaly s nakupujícími. Je pěkné vidět, jak věci, které už nepotřebujeme, dělají radost někomu jinému,“pochvalovala si Tereza Starková. Jiráskova zase kromě pokladů z útrob domu nabídla originální šperky HaBa Design. Na své si přišly i děti prodejců, které nabízely například domácí koláčky nebo houby z lesa.

Že se nápad s prodejem mezi vraty líbí i za hranicemi Černošic a Dobřichovic dokazuje fakt, že rodina garážových výprodejů se na jaře rozroste o přírůstky Garage Sale Řevnice,  Lety a dokonce se zapojí i pražské čtvrtě Zbraslav, Radotín nebo Košíře. Zájemci o prodej se mohou hlásit kdykoliv během roku, datum jarního vydání bude známo během března, aby měli lidé dostatek času připravit poklady. Všechny informace i kompletní fotogalerie z Dobřichovic i Černošic jsou k dispozici na adrese www.garagesalecernosice.cz. Těšíme se zase na jaře! 

Garage sale Drahelčice

GS2012-5 ikV sobotu 6.10.2012 od 14 hodin se konal v Drahelčicích historicky první Garage Sale. Na to, že se taková akce v obci konala poprvé sklidila velký úspěch, prodávající si zjevně nastudovali jak má takový správný prodej mezi vraty vypadat a vypadal! Jedenadvacet přihlášených domů slibovalo skvělou zábavu, počasí vyšlo na první říjnový víkend nezvykle krásně a kromě neutuchajícího větru nemohlo zábavu nic zkazit. Podle malého průzkumu se lidé už teď těší na jarní vydání. na které si schovají nevhodné vánoční dárky a jiné vychytávky.

Velké díky za organizaci a sdílení nadšení patří Robertovi Spáčilovi, který sám také prodával a celou akci si moc pochvaloval.

Malou fotodokumentaci najdete v sekci fotogalerie.

Drahelčice, díky! :)         


GARAGE SALE
v médiích

 

Článek o GS
Dobřichovice v
Hospodářských novinách

Garage Sale –
takový bleší
geocaching na
www.dumazahrada.cz

Pro registrované
čtenáře HN -
další článek o GS
Dobřichovice v
magazínu
Hospodářských novin

Kontakt, podrobné informace a foto:

http://www.garagesalecernosice.cz

http://www.facebook.com/pages/Experiment-Garage-sale-Černošice/186621314698661 


 

GarageSaleHospNoviny2 ik   GarageSaleNasRegion ik  


GarageSaleNaseNoviny ik


 


e-max.it: your social media marketing partner
 
Náš facebook
Hledání
Přihlášení
Kalendář akcí
září 2018
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Nejbližší akce
Žádné události
Prodej bytu Zbraslav

http://zbraslav.info/images/stories/spojaru%20pro%20facebook_ik.jpg

PRODÁM BYT 3+1, mezonet,
96m2 + balkon 6m2, OV,
Praha 5 - Zbraslav

VÍCE INFO ZDE

Polední menu on-line

On-line jídelní lístky
zbraslavských restaurací
s polední nabídkou


DARWIN

LUBOR

NAD KRÁLOVNOU

PATIUM

PIZZA ANTONIO

ŠKODA LÁSKY

U JÁRINA

U PŘÍSTAVU

U ŽEMLIČKŮ

JÍDELNA ZŠ

Anketa
Jak se dnes máte?
 
Počasí

Počasí

Datum a čas
Spolupracující weby

zbraslavhistorie.info
Vynikající web nabitý informacemi o historii Zbraslavi, různými články, historickými zajímavostmi i fotografiemi.
*
www.praha16.cz
Noviny Prahy 16. Nezávislé noviny od roku 2002 pro Prahu 16 - Radotín, Zbraslav, Lipence, Velkou Chuchli a Lochkov.
*
www.zamek-mnisek.cz

Internetové stránky zámku Mníšek pod Brdy. Prohlídky zámku, výstavy, akce pro děti, svatby, konference. Celoroční provoz.
*
www.prahounakole.cz
Informační a asistenční centrum pro všechny cyklisty. Podrobná cyklomapa, asistence cyklistům.
*
SouthPrague.Net
Počítačová komunitní síť, internet.
*

Cestování MHD

jizdnirady.idnes.cz
idos.cz

vyhledání spojení, jízdní řády,
kombinovaná doprava, MHD + vlaky + autobusy
*
www.dpp.cz
Dopravní podnik Praha
vyhledání spojení, aktuality, jízdní řády, omezení v dopravě, mimořádné události, zajímavost

*
www.ropid.cz
Organizace pražské
integrované dopravy

mimořádnosti v provozu, výluky, jízdní řády, mapy, zastávková tabla, tarify a ceny
*
www.cd.cz
České dráhy
vlaková spojení, e-mapa, info, jízdné a slevy, nákup jízdenek on-line, kalendář železničních akcí
*

Cestování autem

kamery.praha.eu
 Interaktivní mapa, kamery - možnost trvalého nastavení, radary, teplota vozovky, uzavítky, aktuální informace.
*
www.praha.eu
Dopravní informace Hl.města Prahy
Místa měření rychlosti, aktuální informace, dopravní omezení a uzavírky.

*
www.auto.idnes.cz
Plynulost dopravy, události, uzavírky, kamery, mapa.
*
www.zakruta.cz
Aktuální dopravní situace, nehody, uzavírky aktuální i dlouhodobé.
*
www.tsk-praha.cz

Technická správa komunikací
Nehody, kamery, zasílání upozornění na blížící se čištění komunikací, aktuální obsazenost P+R, info pro cyklisty, hlášení poruch.

*

Pro cyklisty

mapa.prahounakole.cz
on-line mapa - cyklotrasy, uzavírky, problematická místa, MHD, stojany
*
www.praha.eu
Praha cyklistická
důležité informace, odkazy, zajímavosti

*
prazskecyklostezky.cz
vyhledávání cyklotras, popis cyklostezek, mapa
*
www.tsk-praha.cz
sčítání cyklistů, mapa, přehled cyklotras 
*

Logo Zbraslav.info

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav

er"> Zpět k aktualitám Aktuality Okolní mimopražské obce Vše Garage sale - prodej mezi vraty