Kamera Zbraslavské náměstí

Kamera - Zbraslavské náměstí

Náhodná fotka
Kontaktní údaje

WWW.ZBRASLAV.INFO
Informační server o Zbraslavi


Redakce:


info@zbraslav.info
www.zbraslav.info
Facebook.com/Zbraslav.infoProvozovatel:

Občanské sdružení Zbraslav.info
Spojařů 1252
156 00 Praha 5 - Zbraslav

 info@zbraslav.info

IČ: 26557371

Banka: 4388384001/5500

 

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav


Další informace:

Redakce a
Občanské sdružení
Zbraslav.info

Právě procházíte Aktuality Doprava Vše AKTUALIZOVÁNO - Otřesný stav autobusové zastávky na Zbraslavském náměstí

AKTUALIZOVÁNO - Otřesný stav autobusové zastávky na Zbraslavském náměstí

(5 - user rating)

Autobusová zastávka na Zbraslavském náměstí, Praha 5 - Zbraslav. Foto (c) Zbraslav.info, Barbora ŽemličkováPo týdnu,. ve středu 8. října, mi přišla (již nečekaná) odpověď z Úřadu MČ Praha - Zbraslav ohledně stavu zastávky. Odpověď přišla přímo od současného starosty Zbraslavi Ing. Aleše Háněla, čehož si vážím, nicméně v jeho odpovědi není žádný náznak toho, že by se situace ohledně zastávky či zastávek na Zbraslavi v současné době mohla změnit k lepšímu. Předám proto svoji stížnost i s vyjádřením pana starosty Dopravnímu podniku i firmě Ropid.

Odpověď starosty Zbraslavi Ing. Aleše Háněla na můj e-mail z 1.10.2014:

Dobrý den,

Rád bych reagoval na některé nepřesné informace ve vašem článku o zastávkách. Na prvním místě by bylo informovat čtenáře o složité majetkové situaci v tomto případě konkrétně Zbraslavského náměstí. Komunikace jsou TSK, zastávky Dopravního podniku, a zbytek MČ Praha-Zbraslav. O sítích pod zemí se ani radši nezmiňuji. Obdobná situace je například s koši a lavičkami. Častá kritika za nevynesené koše neoprávněně směřuje na Zbraslav, přestože naše koše se vynášejí 3x týdně.

Chtěl jsem tím zdůraznit, že si kritický stav zastávek samozřejmě uvědomujeme, nicméně nemůžeme opravovat něco co není naše. Za dobu mého působení opakovaně směřujeme žádosti o jejich výměnu na dopravní podnik. Také jsem jednal se zástupci JCDecaux, kteří měli mobiliář na starosti a bohužel, ani těm se nepodařilo nové zastávky na DP vyjednat. Také jsme se snažili o zřízení nových krytých zastávek například u zahrádek. Bohužel dopravní podnik nereagoval a nápravu nezjednal. Výsledkem je, že zrušili oddělení, které mělo zastávky na starosti a už nechtějí dopisy, ale udělali webový formulář.

Kritiku stavu zastávek považuji za naprosto oprávněnou. Nemohu však souhlasit, že jsme v tomto nečinní. Bohužel majetkový rámec nám neumožňuje okamžité řešení v režii Zbraslavi. 

S pozdravem 

Ing. Aleš Háněl, MBA
starosta městské části Praha - Zbraslav

 

Některé příspěvky čtenářů na facebooku k "zastávkovému" tématu z 10.10.2014:

Alzbeta Flek Rychecka: Pokud se nemýlím opravě "interiéru" autobusových zastávek na Zbraslavském náměstí by nic bránit nemělo. Také jsem pátrala a se zastávkami se to má následovně: Můžou patřit přímo obci/společnosti JCDecaux/dpp. Společnosti JCDecaux jsem voalal a v databázi zastávku Zbraslavské náměstí nemají. Dopravní podnik mi sdělil, že databázi, ze které by mohli vyčíst, zda konkrétní zastávka patří obci, či nikolv nemají. Hovoříme ale pouze o té plechové konstrukci. Staniční sloupek je dpp vždy (někdy ovšem absurdně opravdu jen ten sloupek bez toho integrovaného koše, říkala paní na infu...) Zda je tedy ta naše plechová bouda na Zbraslavi obce či dpp mi nesdělili. Pan starosta ve své reakci paní Žemličkové tvrdí, že na náměstí patří zastávky dpp, tak snad ví, co říká... V každém případě se ale NEJEDNÁ O LAVIČKY! Ty dpp nevlastní NIKDY a obci tedy nebrání NIC v tom, lavičky opravit. (pouze pro doplnění-vlastnické právo k pozemkům, kde stojí zastávky má Praha a správa je svěřená MČ Zbraslav) ) *právní poznámka: v novém občanském zákoníku, který je účinný od ledna tohoto roku je zakotvena zásada superficies solo cedit - povrch ustupuje půdě - tedy stavba je součástí pozemku, přestává mít vlastní existenci (i pevně přidělaná zastávka - to se bude ovšem týkat až nových právních poměrů, staré smlouvy takto automaticky pochopitelně měnit nelze...)

Otakar Vlasák  Já už dával podnět na DPP ohledně stavu laviček i celkovému stavu zastávek minulý týden. Přišla mi tato odpověď - která bohužel odpovídá na otázku, kdo opravuje výplně zastávky, ale k lavičkám a mému dotazu, kdo přesně má údržbu laviek na starost se vůbec nevyjadřuje. Na opakovaný dotaz s přiloženou fotkou jsem zatím nedostal od DPP odpověď : " Vážený pane Vlasáku,
děkujeme za upozornění. Dle odborného útvaru DP máme v zastávce Zbraslavské náměstí ve třech polohách přístřešky typu K-drátosklo. Na problém jsem upozornila dodavatelskou firmu se žádostí o prověření a případnou opravu. Přístřešky jsou plně funkční, technická údržba a úklid ploch přístřešků se provádí průběžně, Tímto druhem přístřešků je vybavena podstatná část autobusových zastávek na území hl. m. Prahy.

Děkujeme za pochopení

S pozdravem

Zdeňka Králová
referent
Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost
Sokolovská 217/42, 190 22 Praha 9
900700 - odbor Marketing a komunikace
t +420 296 192 068 m +420 728 566 971
e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.dpp.cz

Původní článek - vztahující se ke stavu zastávky na Zbraslavském náměstí:

Že jsou autobusové zastávky na Zbraslavském náměstí nevzhledné, špinavé, zaplivané a občas nevábně páchnou, je známo kdekomu. Ovšem stav zastávky z minulého týdne, která je ve směru do Prahy, překonal zřejmě všechny hranice toho, jak by zastávka neměla vypadat. Lavičky totiž byly neuvěřitelně vypodložené, případně ještě sešněrovné provázky, o příšerném odpdkovém koši ani nemluvě. Napsala jsem tedy ještě ten den na radnici e-mail, ovšem bez odezvy.

Také jsem vše zveřejnila na Facebooku, tudíž na radnici museli být informováni, že lidé o této záležitosti ví a že také nejsou se stavem zastávky spokojeni. Stále se ale nic nedělo, teprve když jsem poslala e-mail na Odbor místního hospodářství, přišla mi odpověď, že můj e-mail bude předán  "pracovníkům Dopravního podniku hl.m. Prahy v jejichž správě a majetku je zastávkový přístřešek i mobiliář." Od té doby je ticho po pěšině.

Poněkud ironicky pak vyznívá informace, že MČ Praha - Zbraslav, respektive Zbraslavské noviny dostaly ocenění za otevřenost vůči občanům. Smutné také je, že právě nyní spustil Ropid soutěž o nejhezčí zastávku, které se Zbraslav asi jen těžko zúčastní.

Protože jsem stále nedostala žádnou oficiální odpověď o nápravě stavu zastávky a navíc autobusová zastávka naproti přes ulici má obdobnou "úpravu", budu posílat svůj dotaz ohledně stavu zastávek na Zbraslavském náměstí, respekt. mobiliáře přímo na Dopravní podnik.

Pokud chcete podpořit lepší vzhled zastávek na Zbraslavském náměstí, můžete vyplnit a odeslat formulář na stránkách Dopravního podniku http://www.dpp.cz/kontakty/podnet.

 

E-mail Úřadu MČ Praha - Zbraslav z 1.10.2014

Dobrý den,
obracím se na Vás se žádostí o vyjádření ke stavu zastávek, potažmo "upravených a vylepšených" laviček na autobusové zastávce na Zbraslavském náměstí. Stav zastávek je dlouhodobě otřesný, ovšem takovéto vylepšení je opravdu neuvěřitelné.
Můžete mi prosím sdělit, kdo konkrétně je za stav zastávek a za stav mobiliáře zodpovědný a zda se zastávky dočkají lepšího vybavení než jsou olezlé polorozbité lavičky a trapný "mobilní" odpadkový koš? Fotografie přikládám k e-mailu, stav je ze dnešního dne, úterý 1.10.2014.

Vaši odpověď bych ráda zveřejnila na serveru a facebooku Zbraslav.info.

Předem děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem

Barbora Žemličková

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/q83/p417x417/10636762_771596756220005_6980148440687814770_o.jpg

 

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t31.0-8/p526x395/10320942_771596779553336_5273198500606393616_o.jpg

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31.0-8/p417x417/1519450_771596612886686_194787331864899010_o.jpg

 

e-max.it: your social media marketing partner
 
Náš facebook
Hledání
Přihlášení
Kalendář akcí
leden 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nejbližší akce
Žádné události
Prodej bytu Zbraslav

http://zbraslav.info/images/stories/spojaru%20pro%20facebook_ik.jpg

PRODÁM BYT 3+1, mezonet,
96m2 + balkon 6m2, OV,
Praha 5 - Zbraslav

VÍCE INFO ZDE

Polední menu on-line

On-line jídelní lístky
zbraslavských restaurací
s polední nabídkou


DARWIN

LUBOR

NAD KRÁLOVNOU

PATIUM

PIZZA ANTONIO

ŠKODA LÁSKY

U JÁRINA

U PŘÍSTAVU

U ŽEMLIČKŮ

JÍDELNA ZŠ

Anketa
Jak se dnes máte?
 
Počasí

Počasí

Datum a čas
Spolupracující weby

zbraslavhistorie.info
Vynikající web nabitý informacemi o historii Zbraslavi, různými články, historickými zajímavostmi i fotografiemi.
*
www.praha16.cz
Noviny Prahy 16. Nezávislé noviny od roku 2002 pro Prahu 16 - Radotín, Zbraslav, Lipence, Velkou Chuchli a Lochkov.
*
www.zamek-mnisek.cz

Internetové stránky zámku Mníšek pod Brdy. Prohlídky zámku, výstavy, akce pro děti, svatby, konference. Celoroční provoz.
*
www.prahounakole.cz
Informační a asistenční centrum pro všechny cyklisty. Podrobná cyklomapa, asistence cyklistům.
*
SouthPrague.Net
Počítačová komunitní síť, internet.
*

Cestování MHD

jizdnirady.idnes.cz
idos.cz

vyhledání spojení, jízdní řády,
kombinovaná doprava, MHD + vlaky + autobusy
*
www.dpp.cz
Dopravní podnik Praha
vyhledání spojení, aktuality, jízdní řády, omezení v dopravě, mimořádné události, zajímavost

*
www.ropid.cz
Organizace pražské
integrované dopravy

mimořádnosti v provozu, výluky, jízdní řády, mapy, zastávková tabla, tarify a ceny
*
www.cd.cz
České dráhy
vlaková spojení, e-mapa, info, jízdné a slevy, nákup jízdenek on-line, kalendář železničních akcí
*

Cestování autem

kamery.praha.eu
 Interaktivní mapa, kamery - možnost trvalého nastavení, radary, teplota vozovky, uzavítky, aktuální informace.
*
www.praha.eu
Dopravní informace Hl.města Prahy
Místa měření rychlosti, aktuální informace, dopravní omezení a uzavírky.

*
www.auto.idnes.cz
Plynulost dopravy, události, uzavírky, kamery, mapa.
*
www.zakruta.cz
Aktuální dopravní situace, nehody, uzavírky aktuální i dlouhodobé.
*
www.tsk-praha.cz

Technická správa komunikací
Nehody, kamery, zasílání upozornění na blížící se čištění komunikací, aktuální obsazenost P+R, info pro cyklisty, hlášení poruch.

*

Pro cyklisty

mapa.prahounakole.cz
on-line mapa - cyklotrasy, uzavírky, problematická místa, MHD, stojany
*
www.praha.eu
Praha cyklistická
důležité informace, odkazy, zajímavosti

*
prazskecyklostezky.cz
vyhledávání cyklotras, popis cyklostezek, mapa
*
www.tsk-praha.cz
sčítání cyklistů, mapa, přehled cyklotras 
*

Logo Zbraslav.info

Logo informačního serveru Zbraslav.info, Praha 5 - Zbraslav

Znak Městské části Praha - Zbraslav

er"> Zpět k aktualitám Aktuality Doprava Vše AKTUALIZOVÁNO - Otřesný stav autobusové zastávky na Zbraslavském náměstí