Seznam starostů (a předsedů MNV) na Zbraslavi od roku 1850

(0 - user rating)

http://zbraslav.info/images/phocagallery/Stara_Zbraslav_foto/thumbs/phoca_thumb_l_Image05.jpgPan Hofmeister pro vás připravil seznam všech starostů, starostek a předsedů MNV, kteří na zbraslavské radnici působili od roku 1850:

• Jindřich Wagner, rolník, obchodník a pošmistr, od 11.9.1850 do 1854
• František Stehlík, mistr kolářský, od r.1854 do r.1864
• Josef Vlček, krupař, od 8.7.1864 do r.1867
• Jan Mariák, mistr zednický, od 25.51867 do r.1870
• Karel Klán, mydlář, od r.1870 do r.1873

• Josef Richter, ředitel velkostatku, od r. 1873 do r. 1876
• Jan Novotný, rolník, od roku 1876 do roku 1886
• MUDr. Martin Walter, lékař, od 4.ledna 1886 do r.1900
• Karel Dědek, pekař, od 17.8.1900 do r.1908
• JUDr.Engelbert Nápravník, advokát, od 15.4.1908 do 4.6.1909, kdy resignoval
• Antonín Procházka, hostinský, od 5.7.1909 do 21.6.1917, kdy resignoval
• Jan Jirásek, správce pivovaru, jako úřadující náměstek od 21.6.1917 do 14.10.1919
• Václav Vejvoda, mistr zednický a hostinský, od 14.10.1919 do 15.3.1924 
a jako předseda obecní správní komise 15.3.1924 do 4.května 1924
• JUDr.František Dusbábek, advokát, od 5.5.1924 do 16.7.1925  
• Josef Červenka, učitel, předseda obecní správní komise 16.7.1925 do 17.10.1925
• Václav Vejvoda, mistr zednický a hostinský, od 17.10.1925 do r.1936
• Ing.František Náhlík, civ.geometr, od 25.6.1936 do úmrtí 3.ledna 1939
• Václav Prchal, přednosta důchod.úřadu, od 30.3.1939 do 5.5.1945 
• JUDr.Antonín Hřebík, advokát, předseda revolučního NV od 5.5.1945 do 8.června 1945
• Jaroslav Křížek, skladník, první předseda MNV od 9.6.1945 do 7.7.1946
• Karel Blažek, stavitel, od 7.7.1946 do 22.6.1950
• Bedřich Vožniak, nadporučík od 22.6.1950 do 1971
• Jaroslav Kovář  od 1971 do1976
• Ing. Jindřich Klusoň od 1976 do 1981
• ing. Miroslav Hradecký 1981 do 1986
• ing. Josef Fárka  1986 do 1988
• JUDr Jaroslav Moravec1989 do 1990
• Jan Krámek 1990 do 11/1994
• ing. Fr. Kadleček 11/1994 do 11/1998
• ing. Fr. Kadleček  11.1998 - 11.2002 
• ing. Petr Valenta 11.2002 - 11.2006 
• Mgr. Renáta Hůrková 11. 2006 - 12/2009 
• Paedr Dagmar Kobylková  2/ 2010 - 11/ 2010 
• ing. Aleš Háněl 11/ 2010 -  11/2014
• ing. Zuzana Vejvodová 11/ 2014 -  ??

 

e-max.it: your social media marketing partner